Nyolcgólos mérkőzésen nyert a Kápolnásnyék a Pázmánd ellen

Kápolnásnyéken is szomszédvár rangadóra került sor. A mérkőzésnek az szolgáltatott külön pikantériát, hogy a hazaiak éppen a tabellán előttük álló pázmándiakat fogadták.

A Kápolnásnyék győzelemre készült, így szerették volna feledtetni szurkolóikkal az előző fordulóbeli meglepő vereséget, melyet a kiesés elől menekülő Iszkaszentgyörgytől szenvedtek el. A három pont otthon tartásával ráadásul lehetőségük nyílt rá, hogy átugorják a táblázaton ősi riválisukat, a Pázmánd csapatát. A pázmándiak zsinórban három vereség után próbált volna javítani mérlegükön, számukra már egy döntetlen is elegendő lett volna, hogy megőrizzék hatodik helyüket.

Menus Tamás, a Kápolnásnyék vezetőedzője a következőket írta a találkozóról:
“Szomorú eseménnyel indult a Kápolnásnyék-Pázmánd szomszédvári rangadó, hiszen a mérkőzés előtti órában még mindkét csapat játékosai, vezetői a napokban elhunyt Boronai Józseftől, a Pettend SE vezetőjétől vettek végső búcsút. Az ő emléke előtt tisztelegve egy perces gyászszünettel kezdődött a rangadó.

A hazaiak nagyon magas fordulatszámon kezdték a mérkőzést és rögtön a kapuja elé szegezték a kissé megilletődött pázmándiakat. A 4. percben Molnár G. került helyzetbe, és tíz méterről a kapu bal oldalába lőtt, 1-0. A 24.percben Nagy Z. fejete be góllal az akciót, 2-0. A 28. percben Peng robogottt el a jobb oldalon, középre centerezett labdájába pedig a felszabadítani igyekvő Kovács A. ért bele szerencsétlenül, a labda pedig a hálóba pattogott, öngól, 3-0. A 36. percben hazai szögletet követően a kifejelt labdát Varga J. kapásból lőtte vissza, a labda pedig Molnár G.-n irányt változtatva jutott el a kapuba, 4-0.

A második félidőben a vendég csapat megpróbálta a lehetetlent, és mindent egy lapra feltéve rohamozott, de gólt ismét a nyékiek szereztek. Peng tört be a tizenhatoson belülre, az egyik vendég védő pedig buktatta, tizenegyes következett! A büntetőt Varga J. értékesítette, 5-0. A 78. percben Nagy Z. ugratta ki Molnár G.-t, ő pedig a debütáló Serhókot hozta kihagyhatatlan helyzetbe, 6-0. A 80. percben egy trükkös szabadrúgás után Bauer G. megszerezte a vendégek becsület gólját, 6-1. A 88. percben Gerhát A. buktatta a tizenhatoson belül az egyik pázmándi támadót. A jogosan megítélt büntetőt Végh T. Panenkázta a kapu közepébe, 6-2.

A jobb erőkből álló hazaiak megérdemelten nyerték meg a szomszédvári rangadót.
Jók: az egész hazai csapat illetve: Végh T., Hajdú T.”

Kápolnásnyék – Pázmánd 6-2 (4-0)
Kápolnásnyék, 100 néző. Vezette: Szabó Attila (Trosztmir Márton, Hajcsár Lajos)

Kápolnásnyék: Mocsári (Sarf) – Silhány, Peszeki, Szentgyörgyi, Gerhát, Molnár G., Kovács M. (Kollár), Varga J., Peng, Nagy Z., Kármán (Serhók). Vezetőedző: Menus Tamás
Pázmánd: Hajdú T. – Végh T., Kerkuska, Csernik, Kovács A., Bauer, Szabó B., Glócz G. (Lőrincz), Czottner Á., Sztyéhlik, Domak.

Gól: Molnár G. (4′, 36′), Nagy Z. (24′), Kovács A. (28′, öngól), Varga J. (68′), Serhók (78′)
Sárga lap: 1-1