Megállította a Kápolnásnyék a Mányt

Megszakította a Kápolnásnyék a Mány nyolc mérkőzés óta tartó győzelmi sorozatát. Egy pontot otthon tartottak Kármánék a bajnoki címre esélyes vendég csapat ellen.

Jó néhány vendég szurkoló választotta ezt a szép szombati napot arra, hogy megnézzék a mányi csapat újabb lehengerlő játékát. Meglepetésre a vendégek ásza, Pál Z. csak a kispadon kapott helyet.

A kezdő sípszó elhangzása után a mányiak rögtön magukhoz ragadták a kezdeményezést, és próbálták minél előbb megszerezni a vezető gólt. Ám hiába birtokolták többet a labdát, a remekül, igazi csapatként játszó hazaiak rendre meghiúsították a vendég támadásokat. A 13. percben egy nyéki kontratámadást követően Csanádi ugratta ki Kármánt,aki rögtön szembe találta magát Jarecsnivel. Kármán lövés helyett nagyon okosan a mellette érkező Kovács M.-hez passzolt, aki az üres kapuba passzolta a labdát, 1-0. Ezután nagyobb fokozatra kapcsoltak a vendégek, és hosszú indításokkal próbáltak zavart kelteni a nyéki védelemben, de ez egyelőre nem sikerült.

A második félidőben pályára lépett Pál Z. is, hátha az ő rutinja átlendíti a vendég csapatot a krízisen. Rögtön mozgékonyabb és kreatívabb is lett a vendég csatársor. Ezáltal többször kerültek a szélen a nyéki védelem mögé, de a középre centerezett labdák pontatlanok voltak. Természetesen a hazaiak sem tettek le a támadásokról és vezettek néhány gyors és rendkívül veszélyes kontrát, de az utolsó labdaérintések itt sem voltak pontosak, így újabb gól nem született. A 73. percben Peng lépett ki a védők közül, lövése centikkel ment a bal kapufa mellé. A túloldalon Pál riogatta a hazaiak kapusát veszélyes pontrúgásaival. A 87. percben Kármán-Kovács összjáték után utóbbi ajtó-ablak helyzetben a kapu jobb oldala mellé lőtt. Ahogy az ilyenkor lenni szokott, egy vaktában előrevágott labdára Pál Z. lecsapott és a kapujából kimozduló kapus felett akrobatikus mozdulattal lőtte a labdát a kapuba, 1-1.

Igazi férfias küzdelmet és helyenként szép játékot hozott ez a mérkőzés, az eredmény igazságos döntetlen.

Kápolnásnyék – Mány 1-1 (1-0)
Vezette: Rózsa József (Trosztmir Márton, Szatmári István)

Kápolnásnyék: Mocsári – Gerhát, Peszeki, Bánocki (Molnár), Peng, Silhány, Kovács M., Varga J., Ribi (Kollár), Csanádi, Kármán. Vezetőedző: Menus Tamás.
Mány: Jarecsni – Horváth G., Herczeg, Mohácsi G. (Pál Z.), Szabó Á., Szabó B., Radovics, Doma, Nitti, Jakab (Schnobl), Méhész.

Gól: Kovács M. (11′) illetve Pál Z. (88′)
Sárga lap: 1-0
Jók: az egész hazai csapat, illetve Herczeg

Tudósított: Menus Tamás