Újabb lépést tett a bajnoki cím felé a Pátka

Egy félidőn át tartotta magát a Videoton Baráti Kör együttese Pátkán, ám a második félidei jó játékának köszönhetően hozta a papírforma eredményt az éllovas.

A megye kettő Osz-Car csoportjának 26. fordulójában az éllovas pátkaiak fogadták a sereghajtó Videoton Baráti Kör alakulatát. Bár ellentétes okok miatt, de mindkét csapat számára égetően szükség volt a győzelemre.

Takács Viktor, a Pátka játékos-edzője a következőket írta a találkozóról:
“Az első játékrészben mindkét oldalon adódtak lehetőségek, de csak kapufáig jutottak a csapatok. A második félidőben a Pátka irányította a játékot, a vendégek kontrákra rendezkedtek be. A 47. percben Krell Tamás fejjel volt eredményes, 1-0. Négy perccel később egyenlített a vendég csapat Zimmermann Tamás révén, 1-1. A hazaiak három alkalommal is betaláltak a kapuba, de mindegyik gólt les címén érvénytelenítettek a játékvezetők. A 75. percben Rózsa Bálint beadása után Szakács Endre megszerezte a vezetést a Pátkának, 2-1. A 87. percben Denke Ottó kiváló indítása után Takács Viktor állította be a 3-1-es végeredményt.

Jók: Szakács, Orosz, Sinka, illetve Zimmermann, Csrepka”

Mivel a Pátka üldözői is nyerni tudtak, a helyzet az élen változatlan. A listavezető pátkaiak négy ponttal vezetnek a Bakonycsernye előtt, öt ponttal mennek a Mány előtt, ám utóbbi csapat egy mérkőzéssel kevesebbet játszott. Jövő héten az Etyeknek kilencet gurító Bodajk otthonába látogatnak Takácsék, majd fogadják a Pákozdot, a szezont pedig Etyeken zárják.

Az alsóházban öt pont maradt a Videoton Baráti Kör hátránya az Iszkaszentgyörggyel szemben, csodára volna szükség ahhoz, hogy a fehérváriak a pályán vívják ki a bennmaradást.

Pátka – Videoton Baráti Kör 3-1 (0-0)
Pátka, vezette: Horváth II. József (Görcs Attila, Horváth Kristóf)

Pátka: Csikesz – Orosz, Krell (Sinka), Füri, Fülöp A., Szakács, Rózsa B. (Márkus), Farkas G. (Prill), Takács V., Nagy F. (Denke), Kővári. Vezetőedző: Takács Viktor
Videoton Baráti Kör: Aranyos – Juhász L. (Vid), Géri (Halász), Zimmermann, Nagy V. (Kupeczik), Nagy K., Csrepka, Szenner (Szapper), Juhász G., Tornyai, Guti (Jankovics). Vezetőedző: Zimmermann Tamás

Gól: Krell (47′), Szakács (76′), Takács V. (86′) illetve: Zimmermann T. (51′)
Sárga lap: 1-3