Leszakította magáról a Csernyét a Pátka

Igazi hatpontos rangadóra került sor vasárnap Pátkán. A megye kettes Osz-Car csoport bajnoki címe szempontjából kiemelkedő fontosságú találkozót a listavezető pátkaiak nyerték.

A Bakonycsernye négy pontra közelítette meg a múlt héten az éllovas Pátkát. A találkozó tétje óriási volt, hiszen a csernyeieknek mindenképpen győzni kellett volna ahhoz, hogy reális esélyük maradjon a bajnoki címre. Ugyanakkor a Pátka sem játszhatott döntetlenre, hiszen a Mány elképesztő ütemben termeli a pontokat tavasszal.

Takács Viktor, a hazaiak játékos-edzője így összegzett:
“A rangadónak megfelelően sok néző előtt kezdődött meg a mérkőzés. Az első félidőben sokszor nem forogtak veszélyben a kapuk, a vendégek közül Ódor Ákos helyzeténél védett Csikesz, a másik oldalon Farkas Gábor és Rózsa Bálint veszélyeztetett. A 38. percben egy hazai támadást követően Fülöp Alex fejelt a hálóba, 1-0.

A második játékrészben a Bakonycsernye felívelt labdákkal próbálkozott, míg a Pátka kontrákra rendezkedett be. Mindkét oldalon akadtak lehetőségek, azonban a végeredményt a 88. percben Rózsa Bálint előkészítése után Kővári Balázs állította be, 2-0.

Jók: egész hazai csapat, illetve Kadlecsik, Schneider A.”

Győzelmével előnyét hét pontosra növelte a Pátka a Bakonycsernyével szemben. A legfőbb kihívója immáron a Mány, mely Etyeken begyűjtve a három pontot hat egységnyire található a pátkaiaktól, ugyanakkor a mányiak egy mérkőzéssel kevesebbet játszottak. A sorsolás pikantériája, hogy a jövő héten éppen a hét mérkőzés óta tartó győzelmi sorozattal rendelkező Mány látja vendégül a Pátkát.

Pátka – Bakonycsernye 2-0 (1-0)
Pátka, vezette: Nagy Károly (Varga Dániel, Ring Kevin)

Pátka: Csikesz – Orosz (Polányi), Krell, Füri, Kővári, Ihász (Rózsa), Szakács, Nagy F. (Sinka), Takács V., Farkas G., Fülöp. Vezetőedző: Takács Viktor.
Bakonycsernye: Spandler – Fojtyik, Varga J., Schneider A., Boros (Szolnoki), Monostori, Ódor, Csapcsár, Bobory, Kovács D., Kadlecsik T. Edző: Osgyán Gábor.

Gól: Fülöp (38′), Kővári (88′)
Sárga lap: 2-1
Kiállítva: Kovács D. (76′, Bakonycsernye)