Bodajkon győzött a Pázmánd

A Bodajk SE győzelmi reményekkel fogadta a Pázmánd csapatát, ám a hazaiak nem tudták megörvendeztetni szurkolóikat.

A hétközi kupamérkőzésen tisztességgel helytállt a Martonvásár ellen a Bodajk SE, mely pozitívan várta a soron következő bajnoki találkozót. A ligában a múlt héten megtört az átok a bodajkiak számára, hiszen megszakadt vereségi sorozatuk Iszkaszentgyörgyön. A Pázmánd ezzel szemben meglepetésre értékes pontokat veszített a legutóbbi fordulóban a Videoton Baráti Kör ellen, így kettőzött erővel készültek a Bodajk elleni találkozóra.

A két csapat egyaránt a középmezőnyben található. A meccs pikantériáját az adta, hogy pontszámban azonosan álltak a kezdő sípszót megelőzően.

Szeglet Imre, a hazaiak tudósítója a következőképpen számolt be az eseményekről:
“A mérkőzés tizenöt perc puhatolózással kezdődött. Egyik csapat sem kockáztatott, majd átvette a kezdeményezést a hazai együttes. Több ziccert is kialakított a Bodajk SE, köztük nem egyszer már csak a kapus volt a támadók előtt: “ajtó-ablak”, ahogy szokták mondani, de nem sikerült gólra váltani a lehetőségeket. Ennek a 43. percben lett meg a böjtje, hiszen egy kontrából megszerezte a vezetést a Pázmánd Rózsa révén, 0-1. Így vendég vezetéssel mentek szünetre a csapatok.

A második félidőre a hazaiak edzője átszervezte a csapatot, annak reményében, hogy sikerül megfordítani az állást. Először úgy tűnt, hogy ez sikerül is, hiszen nagy elánnal kezdett támadni a Bodajk, és a 65. percben a középhátvéd pozícióból előre küldött Kovács Tibor egalizált, 1-1. Tovább folytatódtak a hazai rohamok, de a helyzetek kimaradtak. Nem úgy a vendégeknél, akik egy kontrát követően egy távoli lövésből ismét megszerezték a vezetést a 80. percben, Varga volt eredményes. A bodajki csapat az utolsó tíz percben is dolgozott ki helyzeteket, melyekből akár még meg is nyerhette volna a mérkőzést, de nem sikerült gólt szerezni, így a Pázmánd együttese elvitte mindhárom pontot Bodajkról.”

A jövő héten a Videoton Baráti Kör ellen javíthat a Bodajk, míg a Pázmánd a Pákozdot látja vendégül

Bodajk SE – Pázmánd 1-2 (0-1)
Bodajk, vezette: Vitányi László (Rózsa Dávid, Mester Zsuzsanna)

Bodajk: Papp – Nagy, Kovács, Pálfi, Polczer – Valasek (Varga), Bregócs, Magyar, Hudák, Palkovics – Hársádi (Erdei). Vezetőedző: Kovács Zoltán
Pázmánd: Hajdú – Kerkuska, Végh, Csernik, Sztyéhlik, Bauer, Varga V., Domak, Szabó B., Böjte, Rózsa Cs.

Gól: Kovács T. (65′) illetve: Rózsa Cs. (43′), Varga V. (80′)
Sárga lap: 2-2