Meglepetés: hazai pályán kapitulált a Besnyő az Adony ellen

Az idei naptári évben hatból négy meccset megnyerő Besnyő tíz perc alatt kétgólos hátrányba került az adonyiak ellen. Hiába szépítettek a hajrában, a kiállítást követően nem tudtak egyenlíteni.

Remek formának örvend tavasszal a Besnyő, hatból négyszer nyert, csupán az Aba-Sárvíz és a Baracs ellen volt kénytelen vereséget elkönyvelni. Az Adony szintén jól teljesített az elmúlt időszakban, pontot szerzett a korábbi éllovas Baracs ellen, de komoly erőpróbára késztette az abaiakat is. A középmezőnybeli találkozó tehát egyáltalán nem tűnt úgy már a mérkőzés előtt sem, hogy érdektelenségbe fulladhatna.

A két csapat őszi találkozóját gólzáporos, hatgólos meccsen a Besnyő nyerte, ők számítottak ezúttal is a favoritnak. Auer Gábor, az adonyi tudósító így összegezte a találkozót:
“Hazai pályán a mérkőzés esélyese a Besnyő volt. Ők egy középmezőnybe tartozó csapat, de játékosaikat tekintve egészen jó képességekkel rendelkező, technikás futballistákból állnak. Az első 15-20 percben a fegyelmezett játékunk eredményeképpen elértünk két gólt, a meccs többi – jelentős részében – pedig a csapatunk egységének, odaadásának köszönhetően sikerült úgy-ahogy tartanunk az eredmény a nagy nyomás ellenére.

Nem lebecsülendő ellenfélről lévén szó, szép eredménynek tartjuk ezt a győzelmet, amit szeretnénk felajánlani edzőnknek, Csorba Józsefnek, akit várunk vissza a kiküldetéséből. Nem tudnék a csapatból senkit kiemelni, mindenki kitette szívét-lelkét, ezért az egész csapat érdemli a dicséretet.”

Besnyő – Adony 1-2 (0-2)
Vezette: Schweighardt Róbert (Pataki Dániel, Varga Dániel)

Besnyő: Gregorich – Molnár, Hepp, Berkes (Baranyai), Matkovics, Takács G. (Rácz), Deli, Góman (Kovács J.), Szabó Z., Béni, Rajna. Edző: Száki Tibor.
Adony: Fülöp – Nebucz, Pálinkás, Oláh (Glonczi), Szabó B., Auer (Szántó I.), Csucsai, Erdei, Szántó P., Varga Z., Németh T. (Bere).

Gól: Deli (64′) illetve: Varga Z. (7′), Szántó P. (10′)
Sárga lap: 0-3
Kiállítva: Szabó Z. (70′, Besnyő)