Visszatért a győzelem útjára a Bodajk

Bár az Iszkaszentgyörgy szerzett vezetést, hamar egyenlíteni tudott a Bodajk, sőt, a második félidőben a maguk javára fordította a mérkőzést.

Szeglet Imre, a Bodajk SE tudósítója így összegezte a látottakat:
“Napsütés sok néző előtt kezdődött el a mérkőzés. Volt miért hajtania a srácoknak, mert az utóbbi meccseken nem jött ki a lépés, az iszkai oldalon pedig szerették volna folytatni a jó szériát amit a múlt héten elkezdtek.
A találkozó vezető gólját a hazai csapat szerezte meg erősen vitatható körülmények közt, hiszen a támadó kézzel tette maga elé a labdát, 1-0. A mérkőzés teljes részében sok kemény belépő volt, melyet a játékvezető nem jutalmazott lappal, pedig volt amit a vendég drukkerek joggal vitattak. A folytatásban kezdett magára találni a Bodajk, és a félidő vége előtt Valasek szabadrúgásának köszönhetően még egyenlített, 1-1.

A második játékrészben a vendég csapat kezdte jobban melynek meg is lett az eredménye egy gól formájában. Babicsek fejelt az ötösről védhetetlenül, 2-1. Majd ismét egy vitatható játékvezetői döntés következett, egy meg nem adott tizenegyes miatt. A mérkőzés további részében már nem született újabb gól, így a Bodajki csapat megérdemelten vitte el a három pontot Iszkáról.

A Bodajk így egy helyet javított, és a 7. pozícióból várja a folytatást, az Iszkaszentgyörgy maradt a 14., még bennmaradást érő helyen.

Szerdán Magyar kupa mérkőzés vár a Bodajk SE csapatára. 16:30-kor hazai pályán az egy osztállyal magasabban szereplő Martonvásár gárdáját fogadja.”

Kovács Zoltán, a vendégek vezetőedzője így értékelt:
“Gratulálok a Csapatnak a mai győzelemhez. Ideges, feszült hangulatú mérkőzésen vagyunk túl, de ez érthető is volt, mert ellenfelünk a kiesés elől menekül, mi pedig három vereség után szerettünk volna javítani. Nem kezdtünk rosszul, voltak ígéretes támadásaink, irányítottuk a játékot, mígnem egy óriási egyéni hibából vezetést szerzett az ellenfél. Szerencsére egy jó szabadrúgással rövid időn belül egyenlítettünk, de nem tudtunk megnyugodni és továbbra is idegesen sok hibával játszottunk. A második félidőben is folytatódott az ideges, kapkodó játék, ennek ellenére egy jó szöglet után vezetést szereztünk és ezt meg is tartottuk a mérkőzés végéig. Úgy érzem ezzel az egy góllal mindenképpen jobbak voltunk az ellenfelünknél, sőt a győzelmünk értékét az is növeli, hogy ellenfelünk a második félidőben már „tizenhárom” emberrel támadott. Ha nem vagyok ott, nem hiszem el!”

Iszkaszentgyörgy – Bodajk 1-2 (1-1)
Iszkaszentgyörgy, vezette: Kovács Zoltán (Vitányi László, Körner Viktor)

Iszkaszentgyörgy: Ujvári – Kovács, Nyers, Tóth Á., Gyarmati, MAchata, Zs. Nagy (Stamber), Farkas Zs., Balla K., Tóth P. (Pap), Balla T.
Bodajk SE: Papp – Nagy, Kovács, Pálfi, Polczer – Varga (Hársádi), Palkovics, Magyar, Hudák – Valasek (Erdei) – Babicsek (Osváth). Vezetőedző: Kovács Zoltán.

Gól: Balla T. (29′) illetve: Valasek (33′), Babicsek (64′)
Sárga lap: 0-1