Alba Liga II/A: Ötgólos rangadót nyert a Renegate, nincs ellenfele a Széplucknak – VIDEÓ!

Az Alba Liga hétfői játéknapján hatpontos meccsen diadalmaskodott a dobogóra pályázó Renegate. A csoport éllovasa, a Szépluck ezúttal tízet vágott, az Öreghegy szintén gálázott.

Bikárdi László így tudósított a hétfői játéknapról:
“A Renegate és a Szfinx meccsén mindkét oldalon volt egy-egy gólvágó, aki hiányzott a meccsről . Joó Tibor és Racskó Martin sem tudott pályára lépni. A Szfinx szokásához híven rosszul kezdte a meccset, a 3. percben már 1-0 volt oda. Így Mikulás előtt még egy ajándéklabdát is adtak, ezzel 2-0 volt a 10. percben. Nagy volt az iram, volt egy helyzet itt is, ott is. A félidő utolsó percében szabadrúgáshoz jutott az Autósiskola. Veress legurítását Bellér okosan belsőzte a kapuba, 1-2. A második félidőben rákapcsolt a Szfinx, helyzet helyzetet követett.  Annyira mentek előre, hogy már-már érezni lehetett, ha a Renegate egyszer elmegy, abból gól lesz. Így is volt, Stróbl 3-1-re módosította az eredményt.  Rottman gólja a 41. percben még időben jött, volt esély az egyenlítésre. Főleg úgy, hogy Galambos kiállítása után két percig előnyben is játszottak. De ma a legnagyobb helyzetek is kimaradtak, a szurkolók már a fejüket fogták, hogy semmi nem ment be. Az utolsó esély az 50. percben nyílt, mikor szabadrúgáshoz jutott a csapat, de Rottman lövése elhalt a sorfalban. Ma a Szfinx a helyzetei alapján akár a győzelmet is megszerezhette volna, de az Almanachból csak erre fognak emlékezni: Renegate AC – Szfinx Autósiskola 3-2.

A másik pályán a Szépluck hozta a kötelezőt. Ebben a szezonban már harmadszor rúgtak 10 gólt. Ma a Spiki volt az áldozat. Spiki – FC Szépluck 3-10

Az nap harmadik meccsén az Öreghegy esélyt sem adott az Triádnak. Rózsa Csaba volt elemében és jól pótolta a hiányzó Füri Bélát. Különösen a csapat  második gólja volt szép; Földvári ívelt fel pontosan, ő megszelídítette a labdát, majd elhúzva a kapus mellett az üres kapuba gurított. Egy célja volt még a kékeknek, hogy kapott gól nélkül nyerjenek. Ez össze is jött, habár a jól védő Szarka kapus néha a sportszerűség határait is súrolta ennek érdekében. Öreghegy FC – Triád FC 7-0

A Rolomesterben Kurdi 3 gólt vállalt a csapat 6 góljából. Ezzel a góllövőlistán is előkelő pozícióba került.  A csapat hozta ezáltal a kötelezőt: Rolomester.hu – Öreg Sam 6-2

Meglepetésben bíztak az Öreghegy és a Szfinx „megfigyelői” is az Albapark meccsén.  Az Est Nec Urdel sokáig jól is tartotta magát, sőt a kontrái veszélyt is jelentettek. Molnár Attila kapus azonban a helyén volt, amikor kellett.  Volt helyzet a másik oldalon is, de Magyar Ferenc ma indiszponált volt, Drávucznak és Kovács Krisztiánnak sem ment igazán. Aztán a 39. percben átszakadt a gát, mert egy percen belül kettőt lőtt a Park. Ezzel el is dőlt a meccs, melynek a végére Pleizer tett pontot. Est Nec Urdel – Albapark Étterem 0-3

A Győztes Gólig, azon belül is László József keretbe foglalta a meccset a Mástészta ellen. Ő lőtte a találkozó első és utolsó gólját. Csakhogy közben a Tészta négyet rámolt be. Ezzel felzárkózott az élmezőnyhöz, ahol immár három 16 pontos együttes szerepel. Győztes Gólig – Mástészta 2-4”