Alba Liga II/B: A Ság nyolcszor, a B-Team hétszer köszönt be

Az Alba Liga csütörtöki játéknapján a két élmenő mindegyike gálázott. A Kutyaütők és a Junior is kikapott, az Expanzió-Blackhill feljött a dobogóra.

Rendkívül könnyedén lépett át ellenfelén az őszi elsőség legnagyobb esélyese, a B-Team. Az Alba-Csavar csupán a becsületgólt tudta megszerezni a B-Team hét találatával szemben. Alba-Csavar – B-Team 1-7

A másik pályán a Junior és a Csel-Szi találkozott egymással. A mérkőzés elején az Csel-Szi támadott többet, ám akcióból nem tudtak betalálni. Veres szabadrúgását követően azonban megtörték a gólcsendet a vendégek, a sorfal mellett ellőtt labda a jobb alsóban kötött ki. Nem örülhetett sokáig az előnynek a Csel-Szi, hiszen Gimes jól eltalált lövésével egalizált a félidő második részében a Junior. A csapatok 1-1-es állásnál cseréltek térfelet, hiszen Horváth II. József szusszanásnyi pihenő után elrendelte a folytatást. Nagy küzdelem dominált a pályán a folytatásban is. A Csel-Szi előtt adódott egy komoly lehetőség, ám Szabó Ferenc lövése a kapufáról kifelé pattant. Már-már úgy tűnt, megosztoznak a pontokon a felek, ám 5 perccel a vége előtt Veres távoli erős lövése utat talált a Junior kapujának jobb oldalába. Az utolsó percekben megőrizte előnyét a vendég gárda. Fehérvár Junior – FC Csel-Szi 1-2

A forduló rangadóján az Expanzió-Blackhill csapott össze a Kutyaütőkkel. A hazaiak nyolcszor zörgették meg a hálót, míg a Kutyaütők csak három alkalommal tették ezt, így meglepő végeredmény alakult ki, háromcsapatossá téve a bronzért folytatott versenyfutást. Expanzió-Blackhill – Kutyaütők 8-3

Eközben a “B” jelű pályán két alsóházi gárda, a Városgondokság és a pont nélküli Textrade csapott össze. A sereghajtó nem kis meglepetésére megszerezte első pontját. Városgondnokság SE – Textrade 2-2

A listavezető Ság Építő a késő esti mérkőzésen a Kontrákat fogadta. A rutinos Ság könnyedén vette az akadályt, kiadós verést mért ellenfelére. Ság Építő – Kontrák 8-1

A tabellán az utolsó fordulóban helycsere várható az élen. A B-Team alighanem legyőzi majd az idén gyengélkedő Respect FC alakulatát, a szabadnapos Ság Építőnél így jobb gólkülönbséggel fog rendelkezni. A dobogó alsó fokán az Expanzió-Blackhill telelhet, ha legyőzi a sereghajtó Textrade gárdáját.