Vitás ítéletekkel tarkított meccsen nyert a Nagyvenyim a Vajta ellen

Fejér megye, Fejér Megye III

A bajnoki címre hajtó Nagyvenyim győzelmi kényszerrel lépett pályára a masszív Vajta ellen. A hazaiak behúzták a három pontot, igaz, nem mindennapi körülmények között.

Csonka Csaba, a Vajta edzője a következőképpen tudósított a mérkőzésről:
“Nagy örömünkre szépszámú vendég szurkoló előtt kezdődött meg a találkozó, akik az első percben azt láthatták, hogy Kovács N. egyedül tör kapura, de gyengén mellé lő. Az első húsz percben a két tizenhatos között folyt a játék, inkább a hazaiak irányítása alatt. A 22. percben Král egy a védők mögé beemelt labdát értékesített. A gól láthatóan megzavarta a vendégeket, akik nem tudták rendezni a soraikat. A 29. percben egy visszatett labdát Miklós állítás nélkül vágott a hálóba, nagy gól volt. A 34. percben Szalai növelte az előnyt.

Szünet után a vendégek kezdeményezőbbek lettek. A 47. percben Kovács D. szépített. A vajtaiak mentek előre, próbálkoztak, de nem sikerült közelebb kerülni a hazaiakhoz. A 80. és a 85. percben lőtt gólokkal  (Markovics és  Szakáll) lezárták a mérkőzést.

Ha valaki ránéz az eredményre úgy gondolja ez egy sima meccs volt. Higgye el nekem, nem így van.

Egy dolgot szeretnék leszögezni: a nagyvenyimi együttes egy nagyon jó csapat. Tele rutinos és melléjük beépített fiatal játékosokkal. Nem gondolnám, hogy játékvezetői segítségre lenne szükségük. Amit most megkaptak. Nem kicsit, nagyon.

Az első gól 1-1,5 méteres les volt. A negyediknél a hazai játékos kézzel tette maga elé a labdát és utána indított. A másik oldalon egy indítást ami után egyedül törhetett volna kapura a vendégek csatára, beintette lesnek a partjelző. Pár perc múlva a vendégek csatárát felrúgták a tizenhatoson belül, és elmaradt a tizenegyes. Ez mind-mind olyan körülmény, ami nem igazán növeli sem a labdarúgás, sem a játékvezetés jó hírét. Hogy ezt miért nem mondom ott el a játékvezetőknek? Mert nem biztos, hogy így fogalmaznék .

Még egy dolog. Mutassanak nekem még egy megye hármas, középmezőnyben elhelyezkedő csapatot, amelyet 25-30 szurkoló elkísér (amit nem győzök elégszer megköszönni nekik). Ők szórakozásból jönnek, mint ahogy a csapat is. A rossz játékvezetés ezt teszi tönkre. Soha nem kértem, hogy nekünk fújjanak. Csak korrektséget.

A remény hal meg utoljára, bízom benne hogy a későbbiekben nem történik ilyesmi.”

Nagyvenyim – Vajta 5-1 (3-0)
Vezette: Kalauz László (Szabó Antal, Földesi László Zsolt)

Nagyvenyim: Gregorich – Ürmös, Bata (Jakab), Szabó Zs., Tóth A., Markovics, Szalai N. (Szakáll), Miklós, Varga Cs. (Szabó G.), Orosz, Král.
Vajta: Johácz – Polyák S., Rupa S., Tángli Cs., Kovács D., Kovács N., Szalai R., Sinka (Handa), Kovács M., Tángli G., Fehér (Meister). Edző: Csonka Csaba

Gól: Král (22′), Miklós (29′), Szalai (34′), Markovics (80′), Szakáll (85′) illetve: Kovács D. (47′)
Sárga lap: 1-3