Paprikás hangulatú mérkőzésen nyert a Mány Etyeken

Fejér megye, Fejér Megye II

Kilenc emberrel fejezte be a bajnoki címért küzdő Mány az Etyek elleni összecsapást. A találkozó nem csak a szép gólokról szólt, az utolsó percekben elszabadultak az indulatok.

Az etyeki tudósító így számolt be a mérkőzésről:
“Ezen a hétvégén került megrendezésre az etyeki piknik. Ezen okból és a szomszédvárak rangadója miatt is sokan voltak a kissé göröngyös etyeki pálya körül. Az etyekieknek sorozatban a harmadik mérkőzésük volt az élbolyhoz tartozó csapat ellen. Egy bravúr győzelem, és egy sima vereség után várták a remekül szereplő mányi gárdát.

Jó iramban kezdtek a csapatok, mezőnyjáték folyt, apró helyzetekkel. Mígnem a mányi kapus utolsó emberként állította meg az etyeki támadót. A jogos tizenegyest Bartha váltotta gólra, 1-0. Nem sokáig örülhettek a hazaiak, három perc múlva jött is az egyenlítés egy szöglet után. Ezután hat percen belül újabb három góllal büntették az etyeki zavarodottságot a vendégek.

A második félidőre mindent egy lapra téve érkezett ki az Etyek. Támadtak is becsülettel, de amíg nekik nem, a mányiaknak sikerült betalálni. De most nem zuhantak össze, ennek eredménye meg is lett, gyönyörű támadás végén kozmetikáztak az eredményen. Majd következett a meccs legszomorúbb jelenete, a hazaiak kapusa egy bravúros védést követően rosszul fogott talajt. Mentő szállította kórházba. Mielőbbi felépülést kívánunk neki!

Néhány perc után folytatódott a játék egy mányi góllal, majd egy kihagyott etyeki büntetővel. Itt szomorú fordulatot vett a mérkőzés: 6-2-es állásnál egy teljesen jogos kiállítás után a vendégek játékosa válogatott szitkozódás közepette hagyta el a pályát. Ezzel az amúgy sem túl sportszerű mányi “szurkolókat” tovább hergelte, akik a mérkőzés végéig már nem is csapatuk biztatásával, hanem az etyekiek és a bíró szidalmazásával voltak elfoglalva. Ennek a megkoronázása a mányiak cserejátékosának ámokfutása lett, aki először brutálisan odarúgott a hazaiak középpályásának, ezután le akarta köpni az egyik etyeki játékost. Miután villant a piros, a pályáról való levonulás közben további, verseskötetekbe nem való mondatokkal fejezte be rövid látogatását a játéktéren.

Ezen közjáték után véget is ért a mérkőzés, de nem a rendezőknek. Nekik még a játékvezetők védelmét kellett biztosítani, akik a haragos vendégnézők között hagyták el a pályát. Kérdés, hogy mi lett volna vereség esetén?!

Ezen a mérkőzésen a pontrúgásait kíméletlenül kihasználó vendégcsapat megérdemelten nyert, a mezőnyben egyenrangú partner Etyek ellen.”

Etyek – Mány 2-6 (1-4)
Etyek, 150 néző. Vezette: Kovács Tamás (Dolmány Tamás, Szűcs Zoltán).

Etyek: Csanálosi (Mándoki) – Ráczkevey-Eötvös, Rujp, Kállai (Zólyomi), Tóth G., Torma (Holló), Borbás, Tóth J., Konczi, Bartha, Banszki. Edző: Takács Iván.
Mány: Jarecsni – Horváth G., Szabó Á., Méhész, Mohácsi, Szabó B., Radovics (Schnobl), Doma, Nitti (Herczeg), Jakab (Szabó L.), Pál.

Gól: Bartha P. (24′, 57′) illetve: Jakab (27′), Doma (34′, 40′), Radovics (35′ 71), Mohácsi (52′)
Sárga lap: 3-3
Kiállítva: Méhész (76′, Mány), Szabó L. (88′, Mány).