Legyűrte a Tordast a Gárdony

Gyors gólváltás után döntetlenre álltak a csapatok az első félidő végén. A hajrá elején szerzett góllal végül otthon tartotta a pontokat a hazai együttes.

A hétközi kupamérkőzésen alsóbb osztályú ellenféllel döntetlent játszott, így kiesett a tartalékosan felálló Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő. A bajnokságban azonban egyre jobban megy a dobogóra pályázó alakulatnak, zsinórban három mérkőzést nyertek, öt meccs óta pedig veretlenek. A Tordas a múlt héten szerezte meg első tavaszi győzelmét, és arra készült, hogy pontot, vagy pontokat szerezzen a Velencei-tó partján. Alapos oka volt az optimizmusra a vendég szurkolóknak hiszen a két gárda legutóbbi három összecsapását mindegyikét a Tordas nyerte.

Pekker Bálint sípszavával kezdődött a mérkőzés. Alig telt el négy perc, máris megszerezte a vezetést a Gárdony Sowunmi révén. Még meg sem ünnepelték a gólt a hazai szurkolók, máris jött az egyenlítés, Bakos annak a Heim Attilának vette be a hálóját, aki aki éppen Tordasról igazolt át a télen a gárdonyi csapatba. A gyors gólváltást követően visszább vettek a csapatok a kezdeti lendületből, a félidő további részében nem született újabb gól.

A második játékrész hajrájában aztán ismét megzörrent a háló, újfent a hazaiak szereztek vezetést, Nagy Ákos szezonbeli kilencedik találatát jegyezte. Ezúttal nem tudott kiegyenlíteni a Tordas, a végeredmény 2-1 lett.

A Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő továbbra is versenyben van a dobogóért. Jövő héten a kiesés elől menekülő Polgárdi ellen játszik, a tordasiak pedig éppen az előttük álló Sárszentmiklóssal meccselnek.

Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő – Tordas 2-1 (1-1)
Vezette: Pekker Bálint (Hegedűs László, Nagy II. László)

Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő: Heim – Kocsis, Burucz, Pápai, Hanák, Sowunmi, Oláh, Bognár Gy., Bogács (Tóth B.), Nagy Á., Pleszkán (Balogh B.). Vezetőedző: Oláh Attila.
Tordas: Kires – Kőszegi, Nagy R., Madar, Farkas K., Pongrácz (Vörös), Bakos, Farkas (Kun), Szmok, Tőke (Németh B.), Hadnagy (Kerényi). Vezetőedző: Hámori György.

Gól: Sowunmi (4′), Nagy Á. (73′) illetve: Bakos (6′)
Sárga lap: 2-4