Tízgólos győzelmével ismét élen az Iváncsa!

Az Iváncsa abban a tudatban léphetett pályára vasárnap a Szár ellen, hogy győzelem esetén a tabella élére kerülhet.

A Bicskei TC Sporttelepen került megrendezésre a Szár-Iváncsa találkozó, melynek mind a “hazaiak”, mind a vendégek számára rendkívüli tétje volt a szombati események ismeretében. Egy nappal korábban ugyanis itt, a bicskei pályán döntetlent ért el a sereghajtó Bicske labdarúgó csapata a listavezető Velence ellen. Az Iváncsának tehát szimplán nyernie kellett ahhoz, hogy a tabella élére kerüljön, a Szárnak viszont minden pont égetően szükséges a bennmaradáshoz, hiszen a mögötte álló riválisai egyre szorgosabban gyűjtik a pontokat.

Mindkét csapat jó formában várta az összecsapást, hiszen az Iváncsa idegenben szerzett pontot az éllovas Velence otthonában a múlt héten, míg a Szár a masszív Martonvásár ellen diadalmaskodott, a várt izgalmak azonban elmaradtak.

A kezdetektől fogva kapujához szegezte ellenfelét az Iváncsa. Az első negyed óra végén már 0-2 volt az állás. A szünetig további négy gólt rámoltak a vendégek a Szár hálójába.

A folytatásban nem változott a játék képe, félgőzzel is könnyedén lefocizta ellenfelét az Iváncsa. Még az is belefért, hogy tíz perccel a vége előtt a mesterhármast szerző Balogh büntetőt hibázzon. A címvédő ilyen arányban is megérdemelten győzött a komolyabb ellenállást nem tanúsító Szár ellenében.

A száriakra a jövő héten újabb nehéz feladat vár, a Velence fogadja őket, a friss éllovas Iváncsa pedig a kieső helyre visszacsúszó Pusztavám otthonában folytathatja a gólgyártást. Az Iváncsa sorsa innentől saját kezében van. Két komolyabb mérkőzése van hátra: két hét múlva a Mórt fogadják, míg az utolsó előtti fordulóban Bicskére utaznak. Képes lesz vajon bárki megállítani a négy híján száz gólt szerző címvédőt?

Szár – Iváncsa 0-10 (0-6)
Bicske, Bicskei TC Sporttelep. Vezette: Szücs László (Tóth Bence, Hajdu Balázs)

Szár: Bognár – Ganyecz, Haász, Boros, Orbán, Tamás, Rada (Fenyvesi), Géber, Zöld, Iváncsik, Daru (Szekeres). Vezetőedző: Lacza Albert.
Iváncsa: Vörös – Bartha (Facskó), Pribék, Balogh L., Jankovics, Nagy A. (Nédó), Mondovics (Serfőző), Aradi, Godslove (Berényi), Fodor (Sinka), Szauter. Vezetőedző: Miskovicz Bálint.

Gól: Godslove (12′), Mondovics D. (14′, 30′), Aradi (23′), Balogh L. (31′, 34′, 80′), Nagy A. (55′), Berényi (59′, 73′)
Sárga lap: 1-0