A Mór II. ismét kifogott az Ikaruson

Az őszi mérkőzéshez hasonlóan ezúttal sem tudta legyőzni a megye hármas SIMIX Üveg-Ásvány csoport listavezetője a Mór II. alakulatát.

Mint ismert, a székesfehérvári csapatnak eddig egyetlen csapat tudott fejtörést okozni a bajnokság során. Egy kivételével minden mérkőzését megnyerte az Ikarus-Maroshegy, ám a Mór II. kapuját nem tudták bevenni, nem született gól a két együttes összecsapásán.

Ezúttal azonban máshogy alakult a forgatókönyv. Alig több, mint tíz perc elteltével vezetést szerzett az Ikaurs: egy védelmi hibát kihasználva a góllövőlista toronymagas éllovasa, Tanárki juttatta előnyhöz csapatát. A bekapott gól észhez térítette a móriakat, és átvették a kezdeményezést. Nyevrikel Gábor ziccerbe is került hamarosan, ám Skultéti hárítani tudott, csakúgy, mint Vachtler léc alá tartó szabadrúgásánál. Hiába próbálkozott becsülettel a Mór II., a szünetig nem sikerült begyötörniük az egyenlítő gólt, maradt a 0-1.

A folytatásban minkét kapu előtt adódott lehetőség a gólszerzésre, ám sokáig úgy tűnt, az eredmény már nem fog változni. Az utolsó előtti percben azonban a csereként beállt Nyevrikel Gergő beadását a szintén friss emberként beszálló Maxim fejelte védhetetlenül a hálóba! A hosszabbításban az eredmény már nem változott. Küzdelmes, sok párharccal tarkított mérkőzésen igazságosnak mondható eredmény született.

A tabellán az Ikarus-Maroshegy előnye kilencről hét pontra csökkent, miután a Csór Truck-Trailer csapata győzni tudott a Csákberény ellen. A Mór II. a negyedik helyen áll, hátránya egy pont a dobogós Sárszentmihályhoz képest, ráadásul egyel kevesebb mérkőzést játszott, mint az előtte álló együttesek.

Mór II. – Ikarus-Maroshegy 1-1 (0-1)
Vezette: Hudra Károly (Makk Péter, Körner Viktor)

Mór II: Walczer – Polovitzer, Hárer, Loi, Vincze (Schweighardt) – Dreska, Elek, Perina (Maxim) – Vachtler, Varga, Nyevrikel Gábor (Nyevrikel Gergő). Vezetőedző: Nagy Bálint
Ikaurs-Maroshegy: Skultéti – Léki, Pongrácz, Gelencsér, Dopuda, Klémán, Jámbor, Tanárki, Gárber, Béres, Vadászi.

Gól: Maxim (89′) illetve Tanárki (11′)
Sárga lap: 3-2