Ötöt rúgott a Káloznak az Aba-Sárvíz

Tovább folytatja tavaszi remeklését a megye kettes Agárdi Termál csoport listavezetője, az Aba-Sárvíz. Már öt perc után kétgólos előnyre tettek szert az abaiak, a vendégeknek esélyt sem hagytak.

Bor Péter az Aba-Sárvíz részéről a következőképpen tudósított a mérkőzésről:
“Már a harmadik percben vezetést szerzett a hazai csapat, Tóth Richárd a félpályától kiváló labdát ívelt Gyuricza Kornél elé, a támadó pedig az ötös sarkától jobbal lőtt a kapus érintésével a hálóba, 1-0. Két perccel később Varga Ferenc hozta helyzetbe Gyuricza Kornélt, aki önzetlenül visszafejelte a labdát a középen szabadon érkező Madácsi Mátéhoz, csatár pedig állítgatás nélkül bombázott a vendég kapuba, 2-0. A 14. minutumban újra Varga Ferenc adott pontos labdát ezúttal Tóth Róbertnek, aki egy remek csellel áthúzta a bal lábára, majd lőtt, a Takács Lászlóról kipattanót Glócz Zoltán továbbította a bal sarokba, 3-0. A 40. percben Vörös Gábor csúsztatását követően a 16-os előteréhez érkező Lakk Péter elé került a labda, aki egy igazítás után ballal elemi erővel lőtt a kálozi kapuba, 4-0.

A második játékrész folyamán adódtak lehetőségek a vendég csapat előtt is, de ezekből gólt elérni nem tudott a Káloz. A rendes játékidő utolsó percében Tóth Róbert mintegy 25 méterről vállalkozott lövésre, a kapusról kipattanót Gyuricza Kornél közelről a kapu közepébe passzolta, 5-0.

Tavaszi hetedik sikerével továbbra is őrzi első helyét a tabellán az Aba-Sárvíz FC.”

Aba-Sárvíz FC – Kálozi SE 5-0 (4-0)
Aba, 200 néző Vezette: Cseh Roland (Dinnyei Norbert, Wehovszky Gergő).

Aba-Sárvíz FC: Szabó Norbert (Sereg Zoltán) – Nyitrai Dániel, Kulcsár Zoltán (Fauszt Zoltán), Tóth Richárd, Esze Tibor – Varga Ferenc, Tóth Róbert, Lakk Péter (Balogh Tamás) – Gyuricza Kornél, Madácsi Máté, Glócz Zoltán (Kovács Péter). Vezetőedző: Bor József Dezső
Kálozi SE: Takács László (Krautmann Gyula) – Baranyai Bence, Szabó József, Szabó Szilárd, Ludányi László – Tóth Balázs, Vörös Gábor, Takács Tamás (Tóth Martin), Pál Tamás – Fazekas Zoltán (Simon György Viktor), Jasztrapszky Dávid (Jonkli Károly). Vezetőedző: Bencze Zsolt

Gól: Gyuricza (3′, 90′), Madácsi (5′), Glócz (14′), Lakk (40′).
Sárga lap: 3-3