Korai gól döntött a Bodajk javára Kápolnásnyéken

Fejér megye, Fejér Megye II

A vendégek már a negyedik percben megszerezték a vezetést, amely döntőnek bizonyult. A minden erejével támadó hazai csapat rohamai ellen hősiesen védekezett a Bodajk, mely sikeresen kihúzta kapott gól nélkül.

Menus Tamás, a Kápolnásnyék vezetőedzőjének értékelése még nem érkezett be szerkesztőségünkbe, amint megkapjuk, közzétesszük. Addig is elérhető a győztes fél, a Bodajk beszámolója.

A bodajki tudósító így összegzett:
“A mérkőzés nem éppen a puhatolózással kezdődött. Rögtön egymásnak estek a csapatok, mit sem törődve a hőséggel. Csapatunk mindjárt a negyedik percben örülhetett, hiszen Pálfi 40 méteres pontos passzát Erdei G. szelídítette meg és vágta a hálóba, 0-1. Ezután a inkább mezőnyben zajlott játék. Adódott mindkét kapu előtt helyzet, de komoly védeni valója nem volt a kapusoknak, így vendég előnnyel vonultak szünetre a csapatok.

A második félidőt nagy elánnal kezdte a hazai együttes. A kapu elé szögezte a Bodajkot, de nem tudott kifogni a vendég védelmen. Csapatunknak egy-két kontra támadáson kívül nem sok momentuma volt az ellenfél térfelén. Azonban így is sikerült megtartani a korán szerzett előnyt, aminek köszönthetően három ponttal távozott Kápolnásnyékről.”

A vendégek játékos-edzője, Kovács Zoltán így nyilatkozott:
“Gratulálok a csapatnak, óriási fegyvertény a Kápolnásnyék otthonában nyerni. Nem voltak kedvezőek az előjelek , mert egy cserével vágtunk neki a mérkőzésnek, és többen nem voltak ott, valamint a hirtelen jött meleg próbára tette a szervezetet. Ennek ellenére már a negyedik percben sikerült vezetést szerezni. Innentől kezdve óriási nyomás alatt tartotta kapunkat az ellenfél a mérkőzés nagy részében, de a csapat védekezésben és akarásban 100%-ot nyújtott. Igazi gólhelyzetet csak egyet sikerült kialakítani a kapunk előtt, de az kimaradt. Nagyon büszke voltam a csapatra, mert ezen a mérkőzésen egymásért küzdve ezzel az egy góllal jobbak voltunk az ellenfelünknél. Hajrá Bodajk!”

Hétvégén a Bodajk szomszédvári rangadót játszik, a Fehérvárcsurgót látja vendégül, míg a Kápolnásnyék Pákozdra utazik.

Kápolnásnyék – Bodajk 0-1 (0-1)
Kápolnásnyék, vezette: Winklár Péter (Bíró Dániel, Trosztmir Márton)

Kápolnásnyék: Mocsári – Silhány, Peszeki, Tombor (Höltzl), Molnár, Peng, Kovács M. (Kollár), Varga J., Ribi, Kármán (Bernáth), Nagy Z. Vezetőedző. Menus Tamás
Bodajk: Papp – Osváth, Pálfi, Bregócs, Polczer, Palkovics, Kovács T., Magyar, Hársádi, Németh D., Erdei G. (Erdei F.) Vezetőedző: Kovács Zoltán

Gól: Erdei G. (4′)
Sárga lap: 0-1