A Pákozd legyőzésével feljutott a Pátka a megyei első osztályba!

Történelmi sikert hajtott végre a pátkai csapat vasárnap. A Pákozd legyőzésével behozhatatlan előnyre tett szert a megye kettes Osz-Car csoport listavezetője üldözőivel szemben, így magasabb osztályba léphet a Pátka.

Takács Viktor, a Pátka játékos-edzője így számolt be a mérkőzésről:
“Szép időben, sok néző előtt kezdődött el a mérkőzés annak tudatában, hogy ha a hazai csapat begyűjti a három pontot, akkor biztosan a tabella élén végez és jogosultságot szerez történelme során először a legmagasabb megyei osztályban való indulásra.

Már a félidőben 4-0 volt az állás, Krell Tamás és Takács Viktor 2-2 gólt szerzett, az előkészítésben Farkas Gábor, Rózsa Bálint és Fülöp Alex működtek közre. A második félidőben ismét Krell Tamás volt eredményes, ezzel beállítva az 5-0-ás végeredményt. A Pátka végig magabiztosan uralva a mérkőzést gyűjtötte be a három pontot.

A bajnokság végig szoros, de sportszerű küzdelmet hozott, amit alátámaszt a rivális csapatok mérkőzés utáni gratulációja is!

Jók: az egész hazai csapat (Krell a mezőny legjobbja) illetve: Schultz, Rothauszki.”

Pátka – Pákozd 5-0 (4-0)
Pátka, 300 néző. Vezette: Cseh Roland (Körner Viktor, Ring Kevin)

Pátka: Csikesz (Denke B.) – Orosz, Füri, Fülöp, Farkas G., Takács V. (Kovács Z.), Sinka (Szakács), Krell, Rózsa (Prill), Nagy F. (Denke O.) Vezetőedző: Takács Viktor
Pákozd: Nagy T. – Pőcze Sz., Rideg (Orbán), Galambos, Nyusa (Igari), Hollósi, Pőcze B., Csík, Rothauszki, Schultz, Szabó B. (Andorka) Vezetőedző: Andorka Péter

Gól: Krell (19′, 43′, 50′), Takács V. (22′, 29′).
Sárga lap: 2-0