Bicske: Emelt fővel ért véget a kupaálom! FOTÓK!

Fejér megye, Fejér Megye Magyar Kupa

A Bicske védelmét 70 percen keresztül nem tudta feltörni a két osztállyal magasabb Cegléd, ám a hajrában kiharcolta a továbbjutást az NB II-es gárda. Fényképes beszámoló.

A Bicske tudósítója így számolt be a Cegléd elleni kupamérkőzésről:
“Az Év Mérkőzésére gyülekeztek szerdán délben a bicskei szurkolók, amikor is az NB II-es Cegléd érkezett a felújítás előtti utolsó felvonásra a Kerecsendi Kiss Márton utcai pályára a Magyar Kupa legjobb 16 csapata közé jutásért lebonyolított találkozón. Az évszakhoz képest kellemes labdarúgó időben megtartott mérkőzést a vendégek cseppet sem vették félvállról, ezt bizonyítja, hogy gyakorlatilag legjobb keretükkel érkeztek Bicskére. Ugyanez elmondható a szövetségre is, hiszen tartalék játékvezetőt, valamint külön mérkőzés- illetve játékvezető ellenőrt is küldtek az összecsapásra.

Raffai Rudolf vezető edző a Milinte 5 – Katona 6, Sötét 7, Máté 6, Dukon 6 – Szilágyi 7, Köntös 6, Varga 7 – Móri 7-2=5, Németh 6, Rigó 6 összetételű kezdőt küldte fel, míg csereként Bognár 0 (75.p. Köntös helyett) és Rados 0 (80.p. Szilágyi helyett) jutott szóhoz. A déli harangszóra a hazai B-közép, a Bicske Tigers dobpergésére vonultak ki a csapatok, de még a közeli iskolából is érkeztek diákcsoportok szurkolni.

Rögtön dermesztő pillanatokkal indult a küzdelem, Milinte röviden ütött ki egy beívelést és kisebb kavarodás után Horváth B. lövése a jobb kapufáról visszapattanva landolt a kezében. Az 5. percben Dukon beadását Varga perdítette a vendégkapus Horváth G. kezébe. Egy perccel később Szilágyi 18 méteres lövését fogta ugyanő, majd Móri csúszott el kétszer is ígéretes helyzetben. A reggel még fagyott talaj gyakran megtréfálta a játékosokat a felső réteg csúszóssá válásával. A 17. percben Varga lapos passzával Szilágyi lépett ki a jobb oldalon, 8 méterről végül nagy helyzetben a jobb kapufa mellé belsőzött. A 21. percben Móri kiugratásával Németh lépett ki, 18 méteren faultolták, azonban Farkas Tibor játékvezető sípja néma maradt.

A 23-ikban Horváth B. 14 méterről lőtt mellé egy jobb oldali beadást. A 29. percben Móri okszival tett maga elé egy felívelést, jó beadását azonban Németh elvétette. A 34. percben Móri szerzett labdát sokadjára a középpályán, Némethet indította, akinek lapos bepasszát Horváth G. vetődve fogta. Az ellentámadás során Albert Á. 21 méteres lövését fogta vetődve Milinte. A 39. percben bicskei bedobás után Varga és Németh együtt verte át a ceglédi védelmet, előbbi beadását Rigó 6 méterről óriási helyzetben perdítette a bal kapufa mellé. Egy perccel később Farkas fejelt haza röviden, Németh kis híján gólhelyzetbe került belőle. A 42. percben Móri vezette végig a labdát a pályán, végül Albert Á. lerántotta, amiért jogosan villant a sárga lap. Jó első félidő után vonultak pihenőre a csapatok, a nézők pedig egy pohár forró teára a büfébe.

A 48. percben ceglédi helyzettel indult a második játékrész, de Szabó 13 méterről jócskán fölé bombázott. Az 53. percben Móri újabb labdaszerzése után Varga 22 méterről lőtt a bal kapufa mellé, majd egy perccel később ugyanezt megismételte 19-ről is, ekkor már csak centiméterek hiányoztak a gólhoz. Krecska János ceglédi edző cserékkel próbálta frissíteni csapatát, mert erősen döcögött az NB II-es gárda csapatjátéka. Az 59. percben hazai szöglet után Szilágyi 16 méteres lövése kerülte el épphogy a bal felső sarkot. Nagyon nyomott ekkor a megyei első osztályú csapat, de a helyzetek sorra kimaradtak, a futball – ahogy szokott – büntetett. Móri labda eldobásáért kapott sárgája után a Cegléd gyakorlatilag a második komolyabb helyzetéből megszerezte a vezetést!

Egy jó jobboldali beadást az üresen hagyott Szabó Viktor az ötösről fejelt a kapu bal oldalába, a védők és Milinte is lemaradtak róla (0-1). A 77. percben Némethet rántották le, de Varga 25 méteres szabadrúgása nem hozott igazi gólhelyzetet. A 81. percben Szabó lőtt laposan 24-ről méterekkel mellé. A 84. percben eldőlt a mérkőzés és ezzel a továbbjutás is! Egy bedobás után Szabó Viktor az ötösön úgy piszkált bele a labdába, hogy a meglepett Milinte nem tudta már megfogni a bal alsóba csorgó labdát (0-2). Erre mondják, hogy malacgól. A 87. percben az indulatos Móri megkapta második sárga kártyáját is, ezzel mehetett idő előtt zuhanyozni. A 92. percben Milinte lábbal mutatott még be egy bravúros védést Nánási ziccere után, majd a 93. percben Bognár 30 méteres szabadrúgása jelentette a záróakkordot.

Szokták mondani, hogy a futball nem mindig igazságos játék és ez ma bebizonyosodott. A Bicske mindvégig teljesen egyenrangú ellenfele volt a Ceglédnek, két osztálynyi különbséget egyenlített ki és sokkal több gólhelyzete volt, amiből talán egyet értékesítve szorosabb mérkőzés kerekedett volna a végére. Remekül szűrt ma a középpályás sor is, s ezzel a vendégcsapat nem nagyon tudott mit kezdeni. Történetének legeredményesebb Magyar Kupa szereplését ezzel a legjobb 32 között zárta a BTC, s a pénteken 7.30-kor az M4 Sporton közvetítésre kerülő sorsolásnak sajnos már nem lesz résztvevője. Köszönjük a sok remek idei bajnoki és kupapillanatot, februártól a legjobb bajnoki szereplés a cél!”

Bicskei TC – Cegléd 0-2 (0-0)
Gól: Szabó V. (2)