Alba Liga II/A: Növelte előnyét a Szépluck, kikapott az Öreghegy!

Fejér megye, Kispályás bajnokság

Az Alba Liga másodosztályának hétfői játéknapján a vártnál szorosabb mérkőzésen, de nyerni tudott az éllovas Szépluck. Két üldözője, az Öreghegy és a Renegate sem tudott viszont nyerni.

Bikárdi László így tudósított:
“Harmadik rangadóját játszotta zsinórban az Öreghegy FC. Mai ellenfele a Szfinx Autósiskola volt, amely a megszokott nagy létszám helyett csak egy cserével érkezett. Be is aludtak a meccs elején, hiszen a középkezdés után egyből gólt szerzett az ellenfél. Olyan 10 másodperc telhetett el… Füri Endrének ívelték előre a labdát, ő levette, majd a kapuba lőtt. Hihetetlenül gyors gól volt. Nehéz ilyenkor felállni, de azt nem mondhattuk, hogy nem volt még idő. Iszak egyenlített még a 10 perc környékén, Racskó felpasszából. Valahogy megint sarokkal kotorta be a labdát Szarka kapujába, ami lassan védjegyévé válik. Később Füri Béla kísért volna ki egy labdát az oldalvonalon, testtel is fedezte, nehogy Racskó hozzáférjen. De ő megkerülte, majd a vonal előtt elcsípte a labdát, amivel a kapuig száguldott és a hálóba lőtt. Ezt követően mégegyszer betalált. 3-1-nél egy öreghegyi szögletnél belül a nagy tumultusban Veress rántotta le Füri Endrét. Büntető! A labda mögé Füri Béla állt, és a nagyerejű lövését Kurucz Ferenc hárította. Racskó ma elnyűhetetlen volt, lőtt még egyet, ezzel megkoronázva saját teljesítményét (mesterhármas), és már-már eldöntve a találkozót. A félidőben 4-1 volt. A Szfinxnek nem volt mást dolga, mint visszaállni és őrizni az eredményt. Füri Bélát Orosz Attila tökéletesen kapcsolta ki a játékból, talán egyszer hagyta csak üresen (akkor mondjuk gólt is lőtt, 4-2). Racskónak volt még két nagy helyzete kontrából, de Szarka mindkétszer szép spárgával tolta ki a labdát. Taktikailag a Szfinx ellenfele fölé nőtt, igazi csapatként funkcionált és megérdemelten nyert. Ezzel feljött a dobogó harmadik fokára. Az Öreghegy harmadik rangadóját is elveszítette. Szfinx Autósiskola – Öreghegy FC 4-2

Az Albapark ellen a Rolomesternek csak felvillanásai voltak, pontot nem sikerült szereznie. Az eredmény: Albapark Étterem – Rolomester.hu 4-2

A Mástésztának a felzárkózás érdekében győzni kellett a Renegate ellen. Ez nehéz diónak bizonyul minden csapatnak, tudniillik a legkevesebb kapott góllal (8) rendelkeznek. A statisztika hidegen hagyja a Tészta játékosait, ugyanis nagy vehemenciával kezdték a meccset. Szabó Antal révén szerezték meg a vezetést, majd Pap Gábor lőtt a lábak között a kapuba. A sok cserével rendelkező Renegate próbálkozott mindennel, de a Lengyel-Kovács duó uralta a középpályát. Néha tetszetős kényszerítővel vitték fel a labdákat. Aztán Horgos eladott labdájából szépített a vendég, Joó Tibor lőtt gólt. 2-1 volt a félidőben. A másodikat egy csattanó kapufával nyitotta a Renegate. De a labdáért vetődő Makk kapus megsérült. Le is kellett őt cserélni, Somos állt a kapuba. Obuch játékvezető helyesen megállította az órát az öt percig tartó ápolás közben. Félő volt, hogy ez a sérülés megpecsételi a Mástészta sorsát, hiszen vészkapussal kevesebb az esélye az előny megtartására. De érdekes módon a vendégek alig próbálkoztak kapuralövéssel. Joó Gergőnek volt egy szép jelenete, mikor egy esernyőcsel után fejjel maga elé tolta a labdát, a beadásáról azonban lemaradtak bent. De kibrusztolta végül is az egy pontot a Galambos-csapat. Egy bedobás után a hosszún Balogh érkezett és fejelt a kapuba, ezzel kialakítva a végeredményt. Mástészta – Renegate AC 2-2

A másik pályán megint lemásolták az eredményt, az Öreg Sam játszotta ugyanezt az eredményt a Spikivel. Almásiéknak (Spiki) valahogy nem megy ebben a szezonban. Öreg Sam – Spiki 2-2

Az Est Nec Urdel általában kevés gólt lő. Egészen két évet kell visszamennünk az időben, hogy megtaláljuk, mikor is lőttek utoljára 7 gólt, vagy többet. Érdekesség, hogy akkor is a Triád volt az ellenfél, az akkori meccs 8-1 volt. A mostani: Triád FC – Est Nec Urdel 1-7

Az első az utolsó ellen. A Szépluck győzelmére keveset fizetett volna bármelyik sportfogadó iroda, hiszen garantált volt a győzelem. A vártnál azonban szorosabb, csak kétgólos különbség volt a csapatok között. FC Szépluck – Győztes Gólig 4-2”