A Nagyvenyim legyőzésével élre állt az Iváncsa II-Beloiannisz!

Óriási tétje volt a hétvégi rangadónak a Horfer Serleg csoportban. Két bajnokesélyes csapott össze, a találkozón egy mesternégyes és egy mesterhármas is született.

Kosztasz Papalexisz az Iváncsa II-Beloiannisz részéről a következőképpen tudósított a találkozóról:
“Ragyogó idő, tökéletesen előkészített pálya várta a csapatokat, akiket szép számú közönség is megtisztelt. A hazai csapatból több meghatározó játékos hiányzott, ami tekintve a vendégek formáját, nem volt valami jó előjel a Nagyvenyimiek számára.

Tekintve, hogy a hazai oldalon állt a rutin, míg a vendégek a sebességükben bízhattak, ennek megfelelően kezdődött a játék is. A hazai csapat igyekezett leszűkíteni a területet, és labdatartásra törekedve megszállta a saját térfelét, míg a vendégek nyomást gyakorolva a labdás játékosra a labdaszerzésekből próbált a hazai védelem mögé kerülni. Nagyon hamar kiderült, hogy az első percekben a vendégek akarata érvényesül, hiszen amint egy kicsit feljebb jött a venyimi védelem, azonnal be tudták mögéjük ívelni a labdát. Mágocs a gyorsaságát kihasználva, 12 perc alatt két gólt is szerzett. Érezni lehetett, hogy a következő gólnak nagy szerepe lesz, hisz ha azt a hazaiak lövik, visszatérnek a meccsbe, míg vendég találat esetén nem látszott meg a hazaiakon az erő a fordításhoz. A mérkőzés ezen szakaszában a hazaiak pontrúgásokból próbáltak veszélyeztetni, de Szilágyi kapus magabiztosan tette a dolgát, míg a vendégek kedvükre kontrázhattak. Egy ilyen kontra végén teljesen feleslegesen buktatták Tamont a tizenhatoson belül. A jogos büntetőt a sértett értékesítette, amivel komoly előnyhöz jutott az Iváncsa II-Beloiannisz az első fél óra után. A 37. percben éledezni látszódtak a venyimi remények, hiszen egy jobb oldali beívelést követően Szabó szerzett okos gólt a kapust átemelve, de a vendégek egy perc múlva újra betaláltak, lélektanilag újra sokkolva a hazai csapatot.

A félidőben azt találgatták a nézők, hogy van-e innen visszaút a Nagyvenyim részére, akik abban bízhattak, hogy a rutinos játékosaik ilyen helyzetben is higgadtak tudnak maradni és könyörtelenül kihasználhatják az adódó lehetőségeket.

A második félidőben nem változott semmi, a Nagyvenyim nem tudott veszélyes támadásokat vezetni, kondícióban, sebességben nagy volt a különbség a két csapat között, ezért továbbra is a pontrúgások kiharcolását erőltették a vendéglátók, mert azokat mindig veszélyesen hajtották végre. A vendégek eközben továbbra is veszélyesen támadtak, aminek az eredménye két újabb Mágocs gól lett. Aki azt hitte, hogy itt véget ért a mérkőzés nagyot tévedett, hiszen a Venyim taktikát váltott és rutinosan kibillentették a kényelmi zónájukból a vendégeket, aminek két perc alatt két gól lett a vége, és komoly zűrzavar a vendégek védekezésében. 3-6 után a Nagyvenyimnek volt egy veszélyes szabadrúgása, valamint nem kaptak meg egy véleményes büntetőt, amivel nagy bajba sodorhatták volna az ellenfelüket. Nagy erőfeszítések során stabilizálta a sorait az Iváncsa II-Beloiannisz, és egy újabb kontra végén Baka a 79. percben végérvényesen eldöntötte a mérkőzést. A Nagyvenyimnek erre már nem maradt válasza, sőt a végén még Tamon is beköszönt egy újabb büntetőből, így beállítva a 3-8-as végeredményt.

Összességében véve jól szórakozhattak a mérkőzésre kilátogató szurkolók, egy szikrázó, vérbeli rangadót láthattak, mely után az Iváncsa II-Beloiannisz csapata a bajnokság során először a mezőny élére állhatott, míg a Nagyvenyim a harmadik helyig csúszott vissza.”

Nagyvenyim – Iváncsa II-Beloiannisz 3-8 (1-4)
Vezette: Jónás Péter (Schweighardt Róbert, Török Bence)

Nagyvenyim: Gregorich – Szabó Zs., Pap, Orosz, Sarok, Tóth A., Ürös, Varga Cs., Markovics, Král, Miklós, Bata.
Iváncsa II-Beloiannisz: Szilágyi – Szedlák, Osuszd, László, Kovács A., Sztefopulosz (Lepsényi), Mágocs, Tamon, Fülöp (Péczeli), Sárközi, Páhi (Baka).

Gól: Szabó Zs. (37′, 70′), Bata (68′) illetve: Mágocs (6′, 12′, 55′, 66′), Tamon (28′, 38′, 84′), Baka (79′)
Sárga lap: 5-3