Az Iváncsa II-Beloiannisz nyerte a Horfer Serleg rangadóját

Fejér megye, Fejér Megye III

A bajnoki cím szempontjából is kiemelkedő fontossággal bírt a csoport második és harmadik helyezettjének összecsapása. A vendégek elvitték a pontokat Sárbogárdról.

Lestár István, az Iváncsa II-Beloiannisz szakosztályvezetője így értékelte a látottakat:
“Gyönyörű tavaszi időben játszották le megyei III Hoffer csoport rangadóját a fiatal iváncsai és inkább rutinos játékosokra épülő sárbogárdi csapat között. Vendég rohamokkal kezdődött a találkozó, Tamon J. kapussal szemben 10 méterről hibázott óriási helyzetben. Egy kósza hazai próbálkozás után Ruzsás teljesen feleslegesen buktatta Czinkát a tizenhatoson belül, melyért Szabó játékvezető habozás nélkül jogosan büntetőt ítélt. A tizenegyest Pásztor az elvetődő Gábor Á. helyére rúgta, 1-0. Az első félidőben még Fülöp F. előtt volt egyenlítési lehetőség, de nem találta el rendesen a játékszert, így óriási helyzetet hagyott ki.

A második félidőben még egy fokozatot feljebb kapcsolt a vendég csapat, ennek eredményeként az 51. percben egy kiugratás után Tamon J. a félpályától indulva, a védőket állva hagyva a kimozduló kapus lába mellet a kapuba lőtt, 1-1. A 65. percben a vezetést is megszerezhette volna a vendég csapat. Egy tizenhatoson belüli kezezést követően büntetőhöz jutott az Iváncsa II.-Beloiannisz, de Mágocs N.  a megítélt tizenegyest a kapu fölé bombázta. A 76. percben  Mágocs N. beadását Páhi Zs. három méterről, senkitől sem zavartatva ajtó-ablak helyzetben elhibázta. A 80. percben megszerezhette volna a vezetést hazai együttes: Czinka egy kontra után a kapust is kicselezte, de lövését Szedlák R. a gólvonalról mentette.

Amikor már mindenki kezdte elkönyvelni a döntetlent, akkor a csereként pályára lépő Lepsényi 16 méteröl lövésre szánta el magát, egy hazai védőn irányt váltóztatott a labda kapust becsapva a kapu jobb alsó sarkában kötött ki, 1-2.

A két csapat között óriási különbség volt. Nem lebecsülve a hazaiakat, de jobbára csak a védekezéssel foglalkoztak, a vendégeknek 4-5 gólos győzelmet kellet volna aratnia.”

Sárbogárd – Iváncsa II.-Beloiannisz 1-2 (1-0)
Sárbogárd, vezette: Szabó János (Kovács Márk, Kiss Gábor)

Sárbogárd: Barabás – Lakatos, Fazekas Zs. (Kovács Z.), Kovács D. (Kovács D.), Szabó Kurgya, Pásztor, Bognár (Szabó A.), Bogdán, Sebestyén (Tóth I.), Mondovics Z. (Simon), Czinka. Vezetőedző: Mondovics Zoltán.
Iváncsa II.-Beloiannisz: Gábor – László, Baka B. (Páhi), Szedlák, Baka G., Osuszd, Ruzsás (Sztefopulosz), Fülöp, Mágocs, Tamon, Sárközi (Lepsényi).

Gól: Pásztor (12′) illetve: Tamon (51′), Lepsényi (86′).
Sárga lap: 4-1