Magabiztosan nyert az aranyra hajtó Mány az LMSK ellen

Fejér megye, Fejér Megye II

A rutinos Pál góljával már nyolc perc után megszerezte a vezetést a mányi csapat. A két együttes közötti különbség a hajrában csúcsosodott ki.

Mindenképpen győznie kellett a Mánynak a hétvégén Lepsényben ahhoz, hogy életben tartsa bajnoki reményeit, ellenlábasaira ugyanis könnyen nyerhető mérkőzések vártak a hétvégi forduló során.

Varga Mihály, a Mányi TK elnöke a következőképp számolt be a találkozóról:
“A mérkőzés elején azonnal támadólag lépett fel a Mány, amely két csatárral és két támadó szélsővel rohamozta a lepsényi kaput. A 8. percben egy buktatás után megítélt jobb oldali szabadrúgást Pál Zoltán csavart 22 méterről a hazai kapuba, megszerezve a Mány idei századik találatát! Támadásban maradtak a mányiak, ennek ellenére a lelkes hazai csapat, több veszélyes kontrát vezetett. A 30. percben egy gyors ellentámadás végén Jakab Tamás közelről vette be a Lepsény kapuját, 0-2. A 36. percben a kitámadó mányi védekezés mellett létszámhátrányba kerültek vendégek, amelyet Cziczinger Zsolt, a hazaiak támadója okos góllal büntetett, 1-2. Szünetre így egygólos vendégvezetéssel vonultak a csapatok.

A második félidőre a Mány stabilizálta középpályás védekezését Szabó Balázs beállásával, Méhész Bence hátrébb vezénylésével a vendégek a középpályán is fölénybe kerültek. A 66. percben eldőlni látszott a mérkőzés, Pál Zoltán újabb remek találatával 2 gólosra nőtt a vendég előny, 1-3.

A Lepsény továbbra is lelkesen, odaadóan küzdött, kissé ellensúlyozva a Mány nagyobb játékbeli tudását. Ahogy fáradtak a csapatok, egyre nyíltabbá vált a játék, felváltva forogtak veszélyben a kapuk. A 82. percben aztán végképp eldőlt a mérkőzés: Pál szögletét Szabó Balázs fejelte hűvös nyugalommal a lepsényi kapuba, 1-4. A mérkőzés utolsó mozzanataként a 90. percben Nitti Krisztián lépett ki a védők közül, és elfektetve a hazai kapust, keretbe foglalta a találkozó forgatókönyvét, 1-5.

Összességében a Lepsény lelkesen, bátran, dicséretre méltóan focizott, de a mányiak a saját játékukhoz képest, közepes teljesítménnyel is magabiztosan győztek.”

LMSK-Cobra Sport – Mányi TK 1-5 (1-2)
Lepsény, vezette: Piros László (Sülyi János, Csillag Roland)

LMSK: Takács L. (Kovács Z.) – Gyenis, Dicső, Zalatnai, Szántó D. (Szipőcs), Kovács I., Cziczinger, Horváth A., Nyikos, Sütő L. (Tímár K.), Baráth (Zsiga).
Mány: Jarecsni – Schnobl (Szabó B.), Herczeg, Mohácsi, Szabó Á., Horváth G. (Apostagi), Nitti, Radovics, Jakab (Szabó L.), Pál (Magony), Méhész.

Gól: Pál (8′, 66′), Jakab (30′), Szabó B. (82′), Nitti (90′).
Sárga lap: 4-2