A hajrában lőtt góllal nyert az Iváncsa II-Beloiannisz a Vajta ellen

Már-már úgy tűnt, egy pontot elvisz a bajnokesélyes otthonából a Vajta, ám öt perccel a vége előtt sikerült bevinni a győztes találatot a hazaiaknak.

Lestár István, az Iváncsa II-Beloiannisz szakosztályvezetője a következőképpen tudósított a találkozóról:
“Az évszakhoz képest hideg időben került sor a Iváncsa II-Beloiannisz – Vajta mérkőzésre. A hazaiak győzelem esetén továbbra is harcban maradnának a bajnoki címért, a Vajta számára viszont már komolyabb tétje nem volt a találkozónak.

Az első félidőt a fiatal hazai csapat komoly rohamokkal kezdte és próbálta megszerezni a vezetést. A rutinos vajtaiak jól védekeztek, elszórt kontrákkal próbáltak zavart okozni. A hazai csapat birtokolta többet a labdát, de pontatlanul játszottak. Így is rendre eljutottak a vendég kapuig, ott viszont probléma volt a befejezésekkel, a legnagyobb helyzetek is kihasználhatatlanul maradtak. Ennek köszönhetően 0-0-ás félidővel vonultak a csapatok az öltözőbe.

A második játékrészben a hazaiak edzője cserékkel próbálta felrázni a csapatot, de ez nem igazán sikerült. Továbbra is pontatlanul, görcsösen játszottak a hazaiak. A vendégek ahogy múlt az idő, egyre többször próbálkoztak kontrákkal, amelyek egyre veszélyesebbek voltak. Amikor már mindenki kezdte elkönyvelni a döntetlent, a 85. percben egy előre vágott labda után az addig magabiztos teljesítményt nyújtó vendég hálóőr teljesen feleslegesen mozdult ki kapujából, Mágocs így az üresen tátongó kapuba emelt, 1-0. A hazaiak csak a három pont megszerzésének örülhettek, a mutatott játéknak nem, a vendégek viszont egy igen szervezett csapat benyomását keltették.

Jók: Sztefopulosz, Osuszd, László illetve az egész vendég csapat.”

Iváncsa II.-Beloiannisz – Vajta 1-0 (0-0)
Vezette: Termő László (Kalmár János, Varga Bálint)

Iváncsa II.-Beloiannisz: Szilágyi – Sztefopulosz, Osuszd, László, Szedlák, Restár (Páhi), Fülöp, Mágocs, Tamon (Tárnok), Kovács A., Lepsényi.
Vajta: Joháczi – Szalai R., Juhász B. (Meister G.), Kovács M., Tángli Cs., Rupa, Fehér (Handa), Meister I., Kovács D., ifj. Kovács N., Kovács N. Vezetőedző: Fehér Tamás.

Gól: Mágocs (85′)
Sárga lap: 0-1