Őrült meccset játszott az Adony és a Vajta!

Meglepetésre három góllal vezetett a félidőben a Vajta Adonyban. Ekkor még a legvérmesebb adonyi szurkolók sem hitték volna el azt a drámai fordulatot, amely a hajrában bontakozott ki…

A találkozó elején a Vajta kezdett valamivel jobban. Negyed óra elteltével aztán lendületbe jöttek a hazaiak, és egyre közelebb lopakodtak a Vajta kapujához. Egy hazai akció végén Király szabálytalankodott a tizenhatos bal sarkánál, a játékvezető habozás nélkül a büntetőpontra mutatott. A jogos 11-est a hazaiak gólvágója, Szántó végezte el, ám Joháczi bravúrral hárított.

Joháczi bravúrral védte Szántó büntetőjét

Ettől vérszemet kaptak a vajtaiak. Egy kontra végén Sinka ívelt a kapu irányába a tizenhatos jobb sarkától. A labda megpattant, majd az ötös bal sarkánál berobbanó Tóth Bence elé került, aki elemi erővel bombázott a jobb felsőbe, 0-1! Szűk tíz perccel később ifj. Kovács Nándor ugratta ki remek ütemben Kovács Dánielt, aki higgadtan lőtt a kapus fölött a hálóba, 0-2. A szünet előtt újabb gólt szereztek a vendégek: ifj. Kovács Nándor a kapunak háttal állva húzta a ketrec irányába a játékszert, ami az iménti gólszerző elé került, aki Schmidt kapus mellett pöckölte azt a hálóba, 0-3.

A szünetben átszerveződött az Adony, átállt háromcsatáros játékra, és mindkét cseréje pályára lépett. A center, Szántó a középpályára visszavonva karmesterként próbált fazont szabni a hazaiak játékának. Ez a húzás bejött az adonyiaknak. Az 50. percben egy jobboldali beadásba beleért Joháczi, ám a labda szerencsével Szabó Bence elé pattant, aki a kapuba kotorta azt. A 64. percben Tángli Gábor szabálytalankodott a vendég tizenhatos előterében, a szabadrúgást Erdei váltotta gólra, így már 2-3 volt az állás. A hajrá elején ifj. Kovács Nándor egy látványos mozdulattal, félfordulatból vette be az adonyi kaput, így 2-4-nél eldőlni látszott a három pont sorsa.

Az Adony nem adta fel kétgólos hátrányban sem. A Vajta három cserét is eszközölt az utolsó 12 perc során, ám a tartalékok közül Mészáros Gábor idő előtt kényszerült elhagyni a pályát. Két perccel a lefújás előtt ugyanis egy sárgalapos szabálytalansága után reklamált, amiért piros lappal jutalmazta Hudra Károly. A pontrúgás után a jobboldalról érkezett középre egy beadás, Szabó Balázs életerős fejese védhetetlennek bizonyult, 3-4. Három perc hosszabbítás következett, az emberelőnyben lévő Adony nagy erőket mozgósított. A hazaiak kinyíló védelme ellen veszélyes kontrát vezetett a Vajta, és le is zárhatta volna a meccset, ám nem tette. Az utolsó minutumban Orsós bonyolódott szólóba, labdavesztése után megiramodott az Adony. A támadás végén az előre húzódó Nagy lőhetett tizenhatról, a labda a bal alsóban kötött ki, 4-4.

Drámai mérkőzés végén reménytelennek tűnő helyzetből mentett pontot az Adony, a Vajta pedig – a szezon során harmadszor – egy megnyert mérkőzésen adományozott bőkezűen pontot ellenfelének. A soron következő fordulóban szomszédvár rangadót játszik az Adony Pusztaszabolcson, míg a Vajta a hasonló erőkből álló Kálozt fogadja hazai pályán.

Adony - Vajta

kép 1 / 14

Adony – Vajta 4-4 (0-3)
Adony, vezette: Hudra Károly

Adony: Schmidt – Nagy Á., Budai, Szabó B., Schrick (Tóth N. 46.), Szántó, Németh T., Csucsai, Varga, Erdei, Nebucz (Vukaljovics 46.)
Vajta: Joháczi – Szalai, Király, Polyák, Rupa – Tóth Bence (Handa 88.), Tángli G., Orsós, Sinka (Mészáros 80.) – Kovács D., ifj. Kovács N. (Tóth Balázs 78.)

Gól: Szabó B. (50., 88.), Erdei (64.), Nagy Á. (93.) illetve: Tóth Bence (28.), Kovács D. (37., 42.), ifj. Kovács N. (67.)
Kiállítva: Mészáros (88.)