Seregélyes-Adony: Gólgazdag felnőtt és ifi meccs! FOTÓK!

Öt gól született a Seregélyes és az Adony felnőtt mérkőzésén. A vendégek hátrányban sem adták fel, és igencsak megszorongatták a hazaiakat. Az ifik is gólgazdag meccset játszottak.

A Seregélyes igazán furcsa indok miatt volt kénytelen nélkülözni Benczik Attilát. A játékos pályára lépett szombaton a Seregélyes-Baracs öregfiúk mérkőzésen, mely 4-1-es eredménnyel ért véget. Obuch Zoltán játékvezető véletlenül Bencziknek könyvelt el egy piros lapot Hamar helyett, aminek következtében Benczik nem léphetett pályára az Adony ellen…

A Seregélyes tudósítója így fogalmazott:
“Remekül kezdtük a mérkőzést, a 4. percben Kovács került a kapu elé és értékesítette a remek labdát, de a partjelző lesnek látta így kifelé szabadrúgással folytatódott a mérkőzés.

A 7. percben Miklós remek labdát adott Princznek aki önzetlenül bepasszolta és Kovács ismét kapuba talált amit már a bíró is megadott. Nyomás alá helyeztük a vendégeket az első félidőbe, Kovács tizenhatoson belül birtokolta a labdát és a passz pillanatában egy adonyi védő felrúgta és büntető lett belőle amit Miklós értékesített a 17. percben. Egy szöglet következett az adonyiak javára és a kifejelt labda adonyi játékoshoz került aki megtolta és egy védő láb (elvileg) elakasztotta és tizenegyeshez jutott az Adony csapata is. Gól született ebből a tizenegyesből is. Ez nem törte meg a srácokat, a 40. percben Princz remek szólója után a hosszú alsóba lőtte a labdát. 3-1 es eredménnyel mentünk félidőre.

A második játékrész nem volt ennyire eseménydús, kicsit magunkra húztuk a vendég csapatot kontrákból veszélyeztettünk gól nem született belőlük. A vendég csapat egy lecsorgót követően ismét a kapuba talált így az eredmény 3-2. A végén nagyon nyomott a vendég csapat, de szerencsére sikerült kihúznunk több bekapott gól nélkül. A meccs végéig az eredmény nem változott. Köszönjük a szurkolást ebben az időben is!”

14718816_693899040757855_7984724724120300542_n

Az Adony részéről Csorba József edző így nyilatkozott:
“A háromesélyes mérkőzés, ahol a Seregélyes állt az előtt Adony előtt két ponttal, rosszul indult. A hazaiak erősen kezdtek, az adonyiak enerváltan játszottak, így végül 3-1-es eredménnyel zárult az első félidő.

A második játékrészben folyamatosan próbálkozott az Adony, de sajnos későn jött a szépítő gól. Maradt a 3-2, így sajnos elmondhatjuk, hogy gyakorlatilag saját magunkat vertük meg, mert nem volt jobb az ellenfél, csak jobban akart győzni. Mi pedig sajnos túl sokat foglalkoztunk a körülményekkel. A tanulság; a csapatnak először saját magát kell legyőzni, utána majd az ellenfelet is le tudja győzni.”

Seregélyes – Adony 3-2 (3-1)
Seregélyes, vezette: Czagány Zoltán

Gól: Kovács N. (7′), Miklós (17′), Princz (40′) illetve: Csányi (32′), Varga Z. (41′)

Az Adony ifi csapatának mérkőzéséről Csorba József így tudósított:
“Előzetesen a tabella első helyezettje, a Seregélyes ifi volt egyértelműen az esélyese ennek a mérkőzésnek. Az első negyedóra ennek megfelelően az övék volt, mi viszont hihetetlen fegyelmezettséggel, és nagy akarással játszottunk, így lassan fölénybe kerültünk. A 2:1-es adonyi vezetés mindemellett meglepetés volt, amit a második félidőben nemcsak tartani, hanem egy kapott gólt követően további két góllal még meg is tudtunk fejelni.

Nemcsak a győzelem okán, hanem objektíven is azt kell mondanom; ez a szezon legjobb meccse volt, ahol mindkét csapat óriásit küzdött.

Góllövőink: Vukajlovics Péter 3, Tercsák Bence 1.
Gratulálok mindkét csapatnak ezért a szép, küzdelmes, ugyanakkor sportszerű játékért!”

Seregélyes U19 – Adony U19 2-4 (1-2)