Hatgólos mérkőzést játszott a Mezőfalva és a Tordas! FOTÓK!

A legutóbbi két mérkőzését megnyerő Mezőfalva a pontszerzés reményében fogadta a Tordas csapatát. Móricz duplájával sikerült is elérnie a hazaiaknak minimális célkitűzésüket.

A Mezőfalva tudósítója így fogalmazott:
“Az első félidőben kissé bealudtak a vendégek. A mezőfalviak több veszélyes helyzet után kétszer is betaláltak ellenfelük kapujába. A 20. percben a mezőfalvi Szili gurított jó helyzetben lévő Erdősnek, aki nem hibázva szerzett vezetést a hazaiaknak. A 44. percben Sági kapura rúgását Móricz érte el remek ütemben. Lövésével 2:0-ás mezőfalvi vezetéssel értek szünethez a csapatok. Félidő után erősebben kezdett Tordas. Az 51. percben Kóczián 18 méteres szabadrúgását nem tudta hárítani Plézer, így szépítettek a vendégek. 2:1. A 66. percben ismét tordasi gólnak örültek a szurkolók. Ezúttal Kun a hazai kapusról kipattanó labdával egyenlítette a mérkőzés esélyeit. 2:2.

Alig pár percre az egyenlítő találat után a vendégek rohamát végül Balassa fejezte be a 68. percben. 2:3. Mezőfalva azonban nem adta fel. Móricz remek baloldali szólójának végső lövése a tordasi kapu hosszú oldalában landolt. 3:3. A lefújás előtt Kóczián a második sárga után piros lappal vonult öltözőbe.

Nehéz és küzdelmes találkozón vannak túl a csapatok. Mezőfalva kiengedte markából a győzelmet. Tordas vezetéshez is tudott jutni, de végül igazságos döntetlen született.”

A mesterek így nyilatkoztak:
Horvát Csaba, vezetőedző, Mezőfalva:  – Nem számítottunk könnyű mérkőzésre, hiszen egy jó passzban lévő Tordassal játszottunk, és ezt bizonyították is a második félidőben. Sajnos ránk erőltették a stílusukat, melyből vezetést szereztek. Szerencsére a végén mentettük az egy pontot, amit értékes eredménynek tekintek.
Szabó Tamás, megbízott vezető, Tordas: – Az első félidőben elaludtunk. A másodikban egy megfordított mérkőzést vesztettünk el. Mind a két csapat elfogyott erőből a végére.

Mezőfalva – Tordas 3-3 (2-0)
Mezőfalva 70 néző. Játékvezető: Witner József. Asszisztensek: Makk Péter, Závotka Csongor

Mezőfalva: Plézer – Bozóki, Balázs, Szabó Cs., Kuti – Kubicza, Szili Sz., Szili Z., Erdős- Kaszala, Sági R. Vezetőedző: Horváth Csaba
Tordas: Kires – Kőszegi, Kerényi, Kóczián, Tolnai – Hadnagy Cs., Kun B, Balassa, Szmok – Szabó T., Pongrácz. Vezetőedző: Korolovszky Gábor

Gól: Erdős (20′), Móricz Cs. (44′, 75′) illetve: Kóczián (51′), Kun (66′), Balassa (68′)
Kiállítva: Kóczián (90′, Tordas)