Pontokat vesztett, de továbbra is veretlen az Iváncsa! FOTÓK + VIDEÓ!

Fejér megye, Fejér Megye I

Megszakadt 12 mérkőzéses győzelmi sorozata az Iváncsának a hétvégén. Az első komolyabb rangadóját játszó listavezető hazai pályán nem tudta két vállra fektetni a Bicskét.

A Bicske tudósítója így számolt be a mérkőzésről:
“Mindkét oldal megadta a módját, a nem rég átadott iváncsai fedett lelátón táblás ház, a túloldalon a különbusszal és autókkal érkező Bicske Tigers szurkolói csoport fogadta a pályára lépő dobogós csapatokat. A délelőtti U16-os bajnoki eléggé megviselte a játékteret, ezért még a kezdés előtt nem sokkal is dolgozott a henger a gyepen, annak javításáért. És “ahogy kell”, kezdésre a szakadó eső is megjött…

Sérülések miatt közel két hónap után állt Raffai Rudolf vezető edző rendelkezésére a teljes keret, ezért alapos megfontolás után a Milinte 8 – Máté 7, Sötét 7, Máj 6, Dukon 6 – Móri 7, Szilágyi 8, Rigó 7, Bognár 6 – Varga 7 – Németh 7 összetételű 4-4-1-1-es hadrend mellett döntött a szuperrangadón. Csereként Köntös 7 (46.p. Máj helyett), Deák 5 (60.p. Bognár helyett), Rados 0 (77.p. Móri helyett), Katona 0 (86.p. Varga helyett) és Pásztor 0 (92.p. Németh helyett) is lehetőséget kapott.

A 8. percben Móri ugratta ki szép labdával Rigót, de Boldog kapus felszedte előle. A 11. percben a lesen álló Balogh lövését védte Milinte, de közben már harsant Szűcs László játékvezető sípszava. 3 perccel később Facskó úszta meg lap nélkül Móri lerántását. A 16. percben Bognár lapos szabadrúgása után Rigó elől az utolsó pillanatban becsúszva mentettek a védők, a szögletből Németh fejelt előbb a földre, onnan pedig fölé. A 19. percben Márki 22 méteres szabadrúgását tornászta ki Milinte a jobb felső sarokból. A 32. percben Balogh ugrott ki a lesre játszó bicskei védők között, 8 méteres lövését Milinte bravúrral, lábbal védte.

A 38-ikban Bognár lapos begurítását Szilágyi 20-ról, de méterekkel lőtte mellé. A 40. percben a mérkőzés egyik legszebb jelenete: Dukon és Bognár sarkazásos kombinációja után keresték a labdát az iváncsaiak, Dukon meg is iramodott a félpályáról, de végül nem lett helyzet belőle. A 45. percben újra Balogh maradt egyedül egy középre ívelésnél, 11 méteres fejesét Milinte biztosan fogta. A 45+1. percben Márki lőtt fordulásból, 20-ról jócskán fölé. Kőkemény küzdelem jellemezte az első játékrészt, s a listavezetőnek valamivel több gólszerzési esélye adódott, ám a vendégvédelem állta a sarat.

A második félidőre Köntös váltotta a megsérülő Májt. Mindjárt újabb Balogh-fejessel folytatódott a meccs, ezúttal 10 méterről kísérletezett, Milinte megfogta most is. Az 50. percben hazai szöglet után a kapu torkában Aradi feje mellett suhant el a labda – nagy helyzet volt! Az 55. percben megszerezte a vezetést a Bicske! Jól beívelt szöglet után Boldog rosszul nyúlt a labdáért és a szemfüles Rigó – védőjétől szorongatva – 3 méterről a kapuba lőtte a labdát (0-1). Az 59. percben Imrik kapott sárgát – a mérkőzés egyetlen színes lapját – Bognár elleni szabálytalanságáért. A 60. percben Móri a meccslabdát lőtte mellé 12 méterről kisodródva, nem sok hiányzott hozzá, hogy beakadjon a jobb alsóba. A 64. percben Aradi hihetetlen módon megint lemaradt, ezúttal egy szabadrúgás után próbált volna fejelni 5 méterről. Két perccel később Varga szabadrúgását Rigó a védőjére fejelte, ebből lett a helyzet, mert Boldognak bravúrra volt szüksége.

A 67. percben Aradi 22-ről lőtt mellé, majd 3 perc múlva egy bicskei védelmi hiba után ugyanő bombázott, Milinte védett és a kipattanót Balogh 6 méterről vágta fölé. A 71. percben újabb bicskei meccslabda! Németh került helyzetbe egy bicskei kontra végén, megküzdve védőjével végül csak a bal kapufát találta el közelről. A hajrára a nap is kisütött, amire rászolgáltak a fiúk, hiszen élvezetes, jó derbit játszottak egymással. A 81. percben Köntös kezezésgyanúsan ért egy felívelt labdába, a hazaiak joggal reklamálták az elmaradt büntetőt. A 83. percben újabb fontos vendégpillanatok: Németh kétszer, Rados egyszer próbálkozott egyazon támadáson belül, mindhiába. Egy perc múlva büntetett a listavezető! A 84. percben egy szöglet után elszállt mindenki előtt a labda egészen Majláthig, aki nem túl erős lövéssel küldte be középre és az elsőként eszmélő – sokadszorra próbálkozó – Aradi végül 4 méterről a kapu közepébe vágta (1-1). Hazai nyomással teltek az utolsó percek, amiből perc 4 ráadás is volt, de maradt a döntetlen.

Összességében színvonalas mérkőzést láthattunk, a mély talaj ellenére minden játékos rendesen odatette magát. A döntetlen igazságosnak mondható, de egyértelműen a Bicske kezében volt a győzelem. A vezető gól utáni negyedórában – szokásához híven – megpróbálta eldönteni Raffai Rudolf gárdája, ezúttal azonban kimaradtak a fontos helyzetek.

A jövő héten újabb rangadóra kerül sor, hiszen az Iváncsa Mórra utazik, míg a Bicskének talán egy fokkal könnyebb dolga lesz Polgárdiban vasárnap 13.30 órai kezdettel.”

Iváncsa – Bicske 1-1 (0-0)
Iváncsa, vezette: Szűcs László

Iváncsa: Boldog – Majláth (Bartha), Márki, Berényi, Pribék – Facskó, Imrik, Aradi, Balogh L. – Szauter (Godslove), Nagy A. Vezetőedző: Masinka László
Bicske: Milinte – Máté, Sötét, Máj (Köntös), Dukon – Rigó, Szilágyi L., Varga Z. (Katona), Németh E. (Pásztor) – Móri (Rados), Bognár Gy. (Deák). Vezetőedző: Raffai Rudolf

Gól: Aradi (84′) illetve: Rigó (55′)