Büntető döntött a Sárbogárd és a Vajta meccsén! FOTÓK!

Két gólt hozott Sárbogárd második számú alakulata és az újonc Vajta mérkőzése. A három pont sorsa tulajdonképpen az első félidőben megadott büntetővel dőlt el.

Sárbogárd Megye I-es csapata szombaton letudta az Ercsi elleni mérkőzést, így a második számú csapatban is pályára léphetett az előző nap csereként beálló Krajcsovics Péter, aki igen aktív volt ezúttal. Rajta kívül kezdőként kapott lehetőséget a szombatot a kispadon töltő Luczek Roland. A Vajta hosszú idő után először szinte teljes kerettel várta az összecsapást, egyedül a nyitófordulóban sérülést szenvedő Tóth Bence nem állt csapata rendelkezésére.

A találkozó nagy iramban kezdődött, mindkét oldalon adódott lehetőség a gólszerzésre. A vajtaiak zörgették meg először a hálót, ám hiába, góljukat a parjelző intésére annulálta Pekker lesállás miatt. Negyed órával a kezdés után kezezést látott a vajtai tizenhatoson belül a játékvezető, hiába tiltakoztak hevesen a vendégek, tizenegyes következett. A büntetőt Szabó Zoltán végezte el, és az ellentétes irányba elvetődő Joháczi mellett higgadtan lőtt a kapu jobb oldalába. A vajtaiak előtt veszélyes kontrák után adódott lehetőség az egyenlítésre, míg a hazaiak pontrúgások után veszélyeztettek, ám ha kellett, Joháczi kapus a helyén volt, és be is mutatott jó néhány bravúrt.

A félidő végén meglehetősen sokszor villant a sárga, és bár a szabálytalanságok aránya kiegyenlített volt, a lapoké már koránt sem: e tekintetben 1-4-re vezetett a szünetben a vendég csapat. Polyák kivételével a teljes vajtai védelem besárgult. Szünetre 1-0-ás hazai vezetéssel vonultak a csapatok.

A második játékrészből közel tíz perc telt el, amikor egy eladott labda után gyors ellentámadást vezetett a Sárbogárd II. Az akció végén a középen üresen érkező Pásztor gurított a menteni igyekvő Joháczi mellett a kapuba, 2-0-ra módosítva az állást. A vajtaiak nem adták fel, bár a második játékrészben már kevesebbszer jutottak el a hazaiak kapujáig. A Sárbogárd II. úgy tűnt, maximálisan megelégedett az eredménnyel, a Vajta pedig ezen a napon nem találta a rést a bogárdi pajzson, maradt a 2-0.

A Sárbogárd II. az utóbbi két hétben nagy pofonokba szaladó Pusztaszabolcs otthonába esélyesként utazik, míg a Vajta szezonbeli első győzelmére készül a jó formában lévő Ráckeresztúr ellen.