Drámai hajrá a Sárbogárd-Ercsi ütközeten!

Sokáig úgy tűnt, meglepő eredménnyel érhet véget a két csapat rangadója, az Ercsi azonban óriásit hajrázott. A mindent eldöntő gól a hosszabbításban született!

Az Ercsi tudósítója így fogalmazott:

“Nagyon rossz talajú pályán, esős időben kezdődött a mérkőzés. Az első 30 percben a hazai csapat dominált. A 25.percben meg is szerezte a vezetést a Sárbogárd Bezerédi révén, aki kihasználta a vendég védők figyelmetlenségét, 1-0 a Bogárdnak. A kapott gól után az Ercsi edzője próbált változtatni, Kővárit előre küldte, míg Kovácsot visszahívta a védelembe. Ettől kicsit jobban játszott a csapat, de még nem volt elég átütőerő a támadásokban, a küzdeni akarásal viszont nem volt gond.

A második félidőben már abszolút jobban játszott az Ercsi, a Sárbogárd már nem tudta azt a letámadast játszani, amit az első 30 percben. A Kinizsi folyamatosan támadott, helyzeteket alakított ki. A Sárbogárdnak nagy helyzete nem volt, inkább a védekezésre koncentrált, kontrakból próbált veszélyeztetni – sikertelenül. A hazaiak több szabálytalanságot is reklamáltak, de Szűcs határozottan vezette a mérkőzést.

A sok Kinizsi próbálkozás a 71. percben érett góllá, amikor Lak Imre szögletét Hosszú Péter csúsztata a kapuba, 1-1. Amikor már a Bogárdi szurkolók elkönyvelték a döntetlent, akkor jött a mélyütés! A 92. percben Hosszú Péter nagyjából 25 méterről óriási gólt szerzett, ezzel megnyerve a fontos rangadót az Ercsinek.

Az első 30 percet leszámítva, különösen a második félidei játékának is köszönhetően megérdemelten nyert az Ercsi Kinizsi, és továbbra is vezeti a bajnokságot.”