Mumusa ellen nyert a Seregélyes! FOTÓK!

Az előző szezonban a bronzérmébe került a Seregélyesnek, hogy mindössze egy pontot gyűjtött a Káloz ellen, így kettőzött erővel készült a csapat a “mumus” elleni rangadóra.

A Seregélyes tudósítója így fogalmazott:

“Legutóbbi mérkőzésünket Kálozon játszottuk, ahol sosem egyszerű nyerni, vagy inkább ellenük sosem egyszerű nyerni. Tavaly is mindössze 1 pontot szereztünk a 6-ból, ami nagyon hiányzott a szezon végén. A vasárnapi meccs ennek az elvnek az ellentéte volt. Igaz “sajnos” kisebb pályán kellett játszanunk, mert a centert még nem lehet használni, ezért tolták át az edzőre a mérkőzést, amit inkább szavakkal nem minősítenék.

Már az első félidőben eldöntöttük a “rangadót”, voltak helyzetecskéink bőven az első negyedórában, de nem tudtuk kihasználni ezeket. A 15. percben Kű Tibor szabadrúgását még kiütötte a kapus, ám csapatkapitányunk, Miklós Krisz érkezett a kipattanóra, és estében hálóba pofozta a labdát. Sajnos a pálya minősége miatt elég nehéz volt szép futballt játszani. Zsilovics Dávidhoz érkezett egy bepassz, amit aztán a talaj hibái miatt csak eltörni tudott, de lelkiismeretesen visszatámadott, így Pintér Máté elé keveredett a labda, aki kihasználva ezt, a hosszú alsóba lőtte a golyót. A 34. percben ezzel 2-0 ide. Ezután egy beívelt labda okozott gondot védelmünkben, a hosszúra átdadogott a beadás, óriási szerencsénkre Benczik még bele tudott érni nagylábujj körömmel a lövésbe, így kitolta azt kapufára. A 43. percben, amikor már mindenki a szünetre készült, hárman támadták le Ihász Csabeszt a félpályán, ám a mi 19-es számú játékosunk egy gyönyörű megoldással hozta előnybe magát. Ment is a felpassz Miklós Krisztiánhoz, aki passz lehetőségekkel nem törődve, ellentmondást nem tűrően jobbal hatalmas bombát ragasztott az ellenfél kapujának bal felső sarkába 20 méterről.

A második félidőben már nem túl sok esemény történt, Závotkának kellett egy bravúrt bemutatnia és Benczik vett le egy lövést a gólvonalon. A cseréink jól szálltak be, és könnyen vették fel a meccs ritmusát. Végig uraltuk a játékot, főleg a középpályán.

Jövő héten nem éppen egyszerű mérkőzés vár ránk. Gyertek szurkolni! Hajrá SSC! Hajrá fiúk! A nézőknek, akik mindig velünk vannak, nagyon szépen köszönjük, hogy biztatnak minket!”