Befogta a Nagyvenyimet az Iváncsa II-Beloiannisz!

Pontszámban utolérte az Iváncsa II-Beloiannisz csapata a listavezetőt, miután kiütötte hazai pályán a Sárszentágotát.

Lestár István, az Iváncsa II-Beloiannisz szakosztályvezetője a így foglalta össze a találkozón történt eseményeket:
“Borús időben kezdődött a mérkőzés. A fiatal hazai csapat annak tudatában lépet pályára, hogy győzelem esetnén pontszámban utolérné az éllovas Nagyvenyim csapatát.

Kevesebb, mint 15 perc elteltével máris megszerezte a vezetést az Iváncsa II-Beloiannisz. Mágocs jobb oldali beadását Tamon a kapust is kicselezve váltotta gólra, 1-0. A 22. percben olyan gól született, amit megyei harmad osztályban ritkán látni. Egy bal oldali beadást Tamon tizenegy méterről ollózva rúgott a kapuba, 2-0. A 25. percben szinte a semmiből szépített a vendég csapat. Kovács A. szabálytalankodott a tizenhatoson belül, Rácz köszönte és értékesítette a büntetőt. Ezután beindult a hazai henger: a 31. percben László, a 36. percben Mágocs, a 45. percben Tamon harmadik góljával 5-1-es félidővel vonultak pihenőre a csapatok.

A második játékrészben az 56.percben ismét Mágocs szerzett gólt, 6-1. Ezután inkább csak a helyzetek elszórakozásában jeleskedtek a hazai játékosok. Ennek következtében 75. percben ismét meghúzták az oroszlán bajszát a vendégek, Szigetvári révén szépítettek, 6-2. Ezután ismét beindult a hazai henger. Sárközi öt perc alatt három gólt szerzett, 9-2-re alakítva az eredményt. Ekkor jött a hazaiak edzőjének alakítása, már mind az öt cseréjét kihasználó szakvezető Tárnokot is a pályára küldte volna, de a vendéglátók szerencséjére a nézők jelezték az edzőnek. Végül nem történt meg a csere, így sikerült otthon tartani a három pontot.”

A jövő héten Nagyvenyim – Sárszentágota mérkőzést rendA eznek a Horfer Serleg csoportban, mely kulcsfontosságú lehet a bajnoki cím szempontjából.

Iváncsa II.-Beloiannisz – Sárszentágota 9-2 (5-1)
Vezette: Géringer Zoltán (Gere Sándor)

Iváncsa II.-Beloiannisz: Szilágyi – Péczeli (Víg), László (Baka), Osuszd, Szedlák, Kovács A., Sztefopulosz (Lepsényi), Mágocs, Tamon, Páhi (Sárközi), Restár (Kovács M.).
Sárszentágota: Golenya – Matányi, Jádi, Budai, Kiss J., Tóth P., Szigetvári, Szabó G. (Márton), Rácz (Hermán), Virág, Horváth J. (Molnár).

Gól: Tamon (14′, 22′, 45′), László (31′), Mágocs (36′, 56′), Sárközi (80′, 82′, 84′).
Sárga lap: 0-0