Alba Liga II/B: Élre állt a SÁG Építő, rangadót nyert az Alba-Csavar!

A SÁG Építő újra átvette a vezetést a csoportban, mely szenvedve, de nyerni tudott. A Kutyaütők meglepetésre vereséget szenvedett, az Expanzió és a Fehérvár Junior hozta a kötelezőt.

Megkezdődött a második félév az Alba Liga II/B csoportjában. Az első találkozók egyikén a Fehérvár Junior annak a Textradenek volt a vendége, mely soha nem szerzett még pontot narancsmezes riválisa ellen. A papírformának megfelelően a Junior lépett fel támadó szellemben, mely a félidő derekán megszerezte a vezetést. Tóth B. lőtt távolról, lapos lökete a lábak erdejében, valamint a hálóőr lábai között utat talált a hálóba. A félidő során több gól nem született, pedig lehetőség akadt mindkét oldalon. A folytatásban Gimes középről leadott életerős lövésével kettőre nőtt a különbség. Hátrányán azonban váratlanul faragni tudott a Textrade, amely egy “kézilabdás” góllal szépített. A félpályánál történt ütközést követően megszólalt Koszorús játékvezető sípszava, ám ekkor a labda a hatoson belül, ám méterekkel a gólvonal előtt járt Fülöp érintése nyomán. Miután a játékszer áthaladt a gólvonalon, Koszorús újbóli sípjelzés kíséretében gólt ítélt. A megzavarodott Junior hamarosan kapott egy újabb gólt: egy bedobás után Tauz fordult kapu felé, majd a léc alá zúdított, 2-2. Az utolsó percek így rendkívül izgalmasan alakultak. Egy Junior lövés után a mezőnybe visszapattant labdát követően Koszorús szögletet ítélt. Néhányan vitatták, főként a Textrade játékosai közül, hogy a bőr a bal oldali kapufáról pattant vissza, mások szerint pedig a pályán kívül lévő, a kapu mögötti kapu kapufájáról. A szögletet gyorsan elvégző Junior Hajdú Barnabás lövésével 3-2-es vezetésre tett szert. A végén egy sakk-mattra kijátszott akció végén Tresó adott gólpasszt Krárnak, aki az üres kapuba gurítva állította be a végeredményt. Textrade – Fehérvár Junior 2-4

A másik pályán eközben a SÁG Építő abban a reményben lépett műfűre, hogy pontszerzés esetén az élre ugrik. Zs. Nagy duplájával megnyugtató előnybe került a rutinos SÁG, ám Arany góljával igzgalmassá tette a végét a Városgondnokság. Az eredmény a hajrában azonban már nem változott. SÁG Építő-Városgondnokság 2-1

A Kutyaütők nagy harcban áll a dobogóért, és győzelmi reményekkel vette fel a harcot az alsóházbeli Alba-Csavar ellen. Az esélytelebb vendégek azonban Szabó Péter hajrában szerzett góljával megnyerték a találkozót. Kutyaütők – Alba Csavar 0-1

A tabella hátsó régiójában szerénykedő Kontrák nagy pofont kapott a bronzérmesként telelő Expanzió-Blackhill ellen. A feketehegyiek közül Farkas Gábor és Németh Norbert is mesterhármast jegyzett Koltai nyitó találatát követően. Kontrák – Expanzió-Blackhill 0-7

Elképesztően gólzáporos mérkőzést játszott az FC Csel-Szi és a Respect FC. A hazaiak nyolc, a vendégek fele annyi gólt rámoltak be. Markó négyszer volt eredményes, de duplázni tudott Kindl és Veres is, míg a vendégeknél Bakonyi hintett kettőt. FC Csel-Szi – Respect FC 8-4