Alba Liga II/A: Bírói műhiba a Mástészta-Szfinx Autósiskola meccsén?

Nem kevesebb mint 43 gól született az Alba Liga II/A hétfői játéknapján. A forduló rangadóján könnyen lehet, hogy játékvezetői műhiba történt, ám nem óvhat a Mástészta a szabályok értelmében.

Bikárdi László így tudósított:
“Az első tavaszi fordulóval folytatódtak a küzdelmek az Alba Liga II/A csoportjában. A Renegate alaposan elpáholta az Öreg Sam-et. Sajnálatos, hogy ilyen nagy különbségek vannak csoporton belül is… Renegate AC – Öreg Sam 11-2

Az Albapark is hozta a kötelezőt, méghozzá kapott gól nélkül nyerték meg a meccset Pipóék. Drávucz fogott ki jó napot, 3 gólt is lőtt. Győztes Gólig – Albapark Étterem 0-7

A Spiki nyaralás (!) miatt nem teljes kerettel vágott neki az Est Nec Urdel elleni meccsnek. Viszont egy új igazolást is felfedezhettünk, úgyanis Puhnyák János igazolt a csapathoz. De ő sem tudta megmenteni a vereségtől új csapatát, mert a vendéggárda jó játékkal simán nyert. Spiki – Est Nec Urdel 3-7

A nap rangadóját a Mástészta és a Szfinx játszotta. Nem estek egymásnak a meccs elején a csapatok, nemúgy Jáni Árpád és Racskó Martin. Úgy kellett szétválasztani őket az 5. percben. Előbbi sárga lapos (2 perces), utóbbi piros lapos (5 perces) kiállítást kapott. Racskó már nem jöhetett vissza, és mint utóbb kiderült, senki más sem helyette az Autósiskolába, azaz 4+1-ben kellett volna végigjátszaniuk a mérkőzést. De hiába keresi a kedves olvasó a versenykiírást, vagy lapoz át erre vonatkozó jogszabályokat, sajnos az a csapatok, játékosok számára nem megtalálható. Pedig jó lenne, ha az lenne, és talán a Főnix csarnok valamelyik falán is lenne hely ennek a kifüggesztésére az esetleges viták elkerülése végett.

Szóval miután kiegészült a vendég gárda, a mezőnyben folyt a játék, igazán nagy helyzetről nem beszélhetünk. A félidei 0-0 után inkább a Szfinx volt kezdeményezőbb. Egy bedobással az új igazolást, Őrit keresték a hatoson belül. A labda meg is találta őt, amit fejjel a kapuba csúsztatott 0-1. Az új seprű jól sepert, miként a kapuban Réger is. Bellér egy gyönyörű lövőcsellel küldte el a védőjét pár perccel később, majd a hosszú sarokba lőtt. Ezzel volt 0-2. Lezárhatta volna a meccset a vendég, előbb Orosz, majd Kovács is hibázott ziccerben. Egy hazai bedobás után tetszetős góllal szépített a Mástészta; Kovács János belsőzött a hosszúba. Réger kapus tehetetlen volt, több védő is takarta az okosan elhelyezett lövést. Volt még 10-12 perce a Tésztának, de átütő ereje már nem az egyenlítésre, így maradt a 2-1-es vendégsiker. Mástészta – Szfinx Autósiskola 1-2

A kiállítás és az, hogy visszajöhetett-e volna valaki más játékos, több napig ügyet szolgáltatott a Szövetség és a két csapat közti kommunikációra, de a Mástészta nem óvja meg a meccset. Nem csak a két csapat közti jó viszony fenntartása miatt, hanem, mert a versenykiírás műhiba esetén erre nem tesz lehetőséget.

A Rolomester már 3-0-ra is vezetett az Öreghegy ellen, de az előnyt nem tudták megtartani, megfordította a meccset a hazai csapat. Öreghegy FC – Rolomester.hu 7-5

A Triád meglepetésre a 10. percben megszerezte a vezetést a listavezető ellen. Egy buta kezezés a hatoson belül hozta vissza a meccsbe a Szépluckot. Nagy Sándor belsőzte be a hetest. Innen egyértelmű volt, hogy meglesz a meccs, és a papírformának megfelelően, simán meg is nyerték azt. FC Szépluck – Triád Fc 6-2”

20 gólos: Rózsa Csaba (Öreghegy FC)
15 gólos: Meggyes Dávid és Nagy Sándor (FC Szépluck)
13 gólos: Magyar Ferenc (Albapark)
12 gólos: Racskó Martin (Szfinx Autósiskola), Kurdi Milán (Rolomester), Drávucz László (Albapark)