A Cece nyerte a Vajta elleni klasszikust

Vajtán került megrendezésre a két csapat közötti örökrangadó. Remek hangulat övezte a derbit, mely a két csapat számára az év legfontosabb meccse.

Hosszú időre nyúlik vissza a két szomszédos település, a Vajta és a Cece rivalizálása. Aki játszott már egyik, vagy másik csapatban, tudja, mit jelent pályára lépni egy ilyen összecsapáson. Mindenki, játékosok, vezetők és szurkolók egyaránt felfokozott hangulatban várják ezt a rangadót, amely mindig parázs mérkőzés, függetlenül a két együttes tabellán elfoglalt helyezésétől.

A FociDrukker életre hívása óta először mindkét együttes számára lehetőséget biztosítottunk, hogy elmondják, ők hogyan látták a mérkőzésen történteket. Először a Vajta mesterének szavait, utána rögtön a Cece tudósítójának összefoglalóját közöljük.

A Vajta edzője, Csonka Csaba így fogalmazott:
“A rossz idő ellenére elég sok néző látogatott ki a szomszédvári találkozóra. A mérkőzés elején méregették egymást a csapatok. A vendégek a hetedik percben egy igen könnyen megítélt szabadrúgásból megszerezték a vezetést. A hazaiak ezután magukhoz ragadták a kezdeményezést. Több helyzetig, sőt ziccerig, kapufáig, meg nem adott gólig jutottak.

A második félidőt nagy küzdés és birkózás jellemezte. A hazaiak mentek előre, a vendégek védekeztek, de a kontráikban mindig benne volt a veszély. Egy esetben a kapusról felpattanó labda a kapufát találta el. A vajtaiak nem maradtak adósak helyzetek kialakításában. A 85. percben egalizálhattak volna, de sajnos kimaradt a lehetőség.
Összességében a szervezettebb csapat benyomását keltő vendégek szerencsével vitték el a három pontot a küzdő, sok helyzetet kihagyó vajtaiaktól, akik legalább egy pontot megérdemeltek volna.

Nem tudom mi a baj velünk, kinek vagyunk szálka a szemében. Minden bántás vagy sértés nélkül (és tudva azt hogy tizenegyes az, amit a bíró megad, és a belőle szerzett gól akkor is érvényes ha az a publikum nagy részének nem tetszik), de szeretném a játékvezetők figyelmébe ajánlani mint tananyagot a Liverpool – Dortmund Európa Liga mérkőzést (tisztelet a KIVÉTELNEK). Szokták volt mondani, hogy a bírónak nincs videója, de nekik sem volt.”

A cecei tudósító így látta a rangadón történteket:
“A meccs előtt elkezdett esni az eső de rendesen, úgyhogy nem irigyeltük a két csapatot, akik mindent megtettek a nézők kiszolgálásáért. Igazi rangadó hangulat kerekedett, sok nézővel, két jó csapattal.

A hetedik percben jó 28-30 méterről Huszár küldött egy kemény szabadrúgást a jobb alsó sarokba, 1-0 a Cecének. Ezután megnyomta a Vajta, Polyák Sanyi kapufát is fejelt, és még mindkét oldalon voltak azért helyzetek.

A második félidőben, már többet volt a földön a labda, mert az első félidőben sok volt a felívelés, és a védők ezt mindkét oldalon hárítani tudták. Joháczinak is több dolga volt, három kapufát is lőttünk, Budai, Huszár, és Gazsó révén, de ezekből nem született gól. A végén még Polyák előtt adódott gólszerzési lehetőség, de a Bögyös Ádám beérte, és szerelni tudott. Huszár rúgott egy jó kis lövést kapura, a kipattanót Bór Józsi lábáról szedte la a vajtai kapus. Volt egy-két kemény belemenés mindkét oldalon, de reméljük, senki sem sérült meg komolyabban. Összességiben hajtós, jó iramú meccs volt, de azért sok apró hibával. A védelem Nagy Tamásékkal és a Bögyös Petivel a kapuban ismét remekelt, zsinórban harmadik meccsünkön még gólt sem kaptak, eközben a csapat tizenkilencet rúgott.”

Vajta – Cece 0-1 (0-1)
Vajta, vezette: Szűcs Zoltán (Dolmány Tamás, Horváth Gergely)

Vajta: Joháczi – Juhász, Tángli Cs. (Simon), Rupa, ifj. Kovács N., Polyák, Kovács D., Kovács N., Kovács M., Szalai, Tángli G. (Meister). Technikai vezető: Csonka Csaba
Cece: Bögyös P. – Nagy T., Kacz, Fésű, Gazsó, Halasi (Bór), Huszár, Budai (Bosnyák), Berta (Bögyös Á.), Tölgyes, Dascal (Baranyai). Vezetőedző: Menyhárt Tamás.

Gól: Huszár (7′)
Sárga lap: 1-1