Etyeki győzelem Székesfehérváron

Rendkívül nehéz helyzetbe került a Videoton Baráti Kör. Bár sikerült megszerezniük a vezetést, végül az etyekiek fordítani tudtak.

A “felszántott”, épülőfélben lévő Sóstói Stadion tövében, a Videoton egyik műfüves pályáján indult útjára a labda. Ennek a mérkőzésnek úgy indult neki a hazai gárda, hogy győzelem esetén marad remény a bennmaradás kiharcolására. Az etyekiek viszont szeretnének minél feljebb végezni a tabellán.

A mérkőzés első perceiben szépen járatták a labdát a vendégek, helyzeteket dolgoztak ki, amiket sorban ki is hagytak. Erre jött a hidegzuhany, egy felvágott labdát röviden szabadított fel egy vendégvédő, az érkező Tornyai Péter védhetetlen gólt lőtt, 1-0. Nem zuhant össze az etyeki gárda, továbbra is támadásban maradt és ez meg is hozta gyümölcsét. Egy szöglet után a lecsorgó labdát Tóth József okosan, laposan tekerte a hosszúba. A félidő további részében nagyobb helyzet nem alakult ki, így 1-1-es állással vonultak pihenőre a csapatok.

A második félidőre kisebb vihar kerekedett, nagy széllel és esővel. Ez sem zavarta a csapatokat, változatos, sok helyzetet hozó játékrészt láthattak a nézők. Helyzet itt is ott is maradt ki bőven, mígnem a mérkőzés utolsó percében egy remek kontra végén Bartha Péter passzolt a kapuba, ezzel eldöntve a három pont sorsát.

Az etyekiek rászolgáltak erre a győzelemre, és így lassan kúsznak felfelé a tabellán, míg a Baráti Körnek egyre nehezebb a dolga a a bennmaradás kiharcolásában.

A beszámoló az etyeki tudósító írása alapján készült.

Videoton Baráti Kör – Etyek 1-2 (1-1)
Székesfehérvár, Sóstó, 40 néző. Vezette: Farkas István (Schweighardt Róbert, Szatmári István)

VBK: Aranyos – Juhász L. (Kupeczik), Halász (Guti), Jankovics, Nagy V., Nagy K., Csrepke, Szenner (Fekete Cs.), Juhász G., Tornyai, Nagy Zs. (Szalóki). Vezetőedző: Zimmermann Tamás
Etyek: Holló – Banszki, Rujp, Torma, Kállai, Tóth G., Konczi, Borbás, Zólyomi, Bartha P., Tóth J. Vezetőedző: Takács Iván

Gól: Tornyai (10′) illetve: Tóth J. (15′), Bartha P. (90′)
Sárga lap: 1-0