Vajta: Kettős győzelem a Cece ellen! FOTÓK!

Fejér megye, Fejér Megye III, Utánpótlás

Vasárnap kettős Örökrangadót rendeztek Cecén, az U16-os korosztály után a felnőttek is összecsaptak egymással. Mindkét összecsapás rendkívül izgalmasan alakult, az utóbbi nem hétköznapi találattal dőlt el.

Csonka Csaba a Vajta részéről így tudósított az U16-os meccsről:
“Vasárnap két fronton is összecsapott Cece és a Vajta. Délelőtt az U16, délután pedig a felnőtt csapat. Kezdjük az előbbivel.

Sok néző előtt, felfokozott hangulat jellemezte a találkozót. A vendégek szerették volna tartani a lépést a tabellán előttük lévőkkel. Ennek szellemében támadólag léptek fel. Mi irányítottuk a mérkőzést, számos helyzetet kialakítva. A gól azonban csak nem akart összejönni. Sőt – ahogy az íratlan szabály is mondja – ez megbosszulta magát. Egy eladott labdát a hazaiak értékesítettek. A felfokozott hangulatot nem minden játékos tudta kezelni. Bagi Zs. taktikai szabálytalanságot követett el, a hazaiak játékosa törlesztett. A játékvezető piros lappal az öltözőbe parancsolta a feleket.

A második félidőben sem a tempó sem a csapat aktivitása nem csökkent. A jó helyen és jó időben történt változtatások meghozták az eredményüket. Tíz perc alatt hármat lőve megfordították a fiúk az eredményt, amire a hazaiak eggyel válaszoltak.

Jó iramú mérkőzésen csapatként működve szép és eredményes játékkal szolgálták ki a fiúk a mérkőzésre kilátogató szép számú vendég szurkolót. Tehát a gyerekek jó felvezetésnek bizonyultak. Jöhetett a felnőtt mérkőzés.”

Cece – Vajta 2-3 (1-0)
Cece, vezette: Szabó László

Gól: Deák (28′, 87′) illetve: Csorján (70′), Kovács Z. (73′, 79′)
Kiállítva: Horváth V. (38′) illetve: Bagi (38′)

Csonka Csaba így látta a felnőttek ütközetét:
“Igen barátságtalan, szeles, hideg időben került sor a mérkőzésre, amelyen a vendégek léptek fel kezdeményezően. Többet birtokoltuk a labdát. Harc, birkózás minden szituációban. Majd úgy 15-20 perc után a szél által támogatott hazaiak vették át a kezdeményezést. Elvesztettük a fonalat. A hazaiak szereztek egy találatot amit a játékvezető les miatt – jogosan – érvénytelenített. Csak a mi térfelünkön pattogott a labda. Alig vártuk a félidő végét hogy összeszedjük magunkat.

Gondoltuk a szél által támogatva könnyebb lesz. Hát úgy indult. A 48. percben egy beívelés után Polyák fejese a kapufáról jött ki. A labdát a hazaiak szerezték meg és bemutatták a kontratámadás minta példáját, melynek végén Budai G. mellel helyezett a kapuba. Na ekkor megijedtem. Szerencsére a fiúk nem. A találat felrázta őket. A játék áttevődött a hazaiak térfelére. Átvettük a játék irányítását. De ettől függetlenül a figyelem nem lankadhatott hátul. A 63. percben góllá érett az akarás, ifj. Kovács N. egy szép akció végén helyezett a hosszú sarokba. Még szinte az egyenlítésnek örültünk mikor a 73. percben egy indítást ifj. Kovács N. – látva hogy a kapus kimozdult – a kapunak háttal állva ollózott a kapuba. Már itt az előny, amit a mérkőzés végéig sikerült megőrizni. Úgy érzem a győzelmet jobban akarva, megérdemelten szereztük meg a három pontot.

A Cece tudósítója így fogalmazott:
“Igazi futball hangulat, rengeteg néző, izgalmas mérkőzés jellemezte az “Örökrangadót”.  A ceceiektől hiányzott 3 meghatározó játékos – Sümegi, Szunyog, Czinka – így fájt a feje Bognár Zsolt edzőnek egy ilyen érmeket eldöntő mérkőzés előtt. A hazaiak léptek fel támadólag, Kristóf kétszer is gólt rúghatott volna, majd Tóth István gurította el a labdát Joháczi kapus mellet, akivel ütközött – csak a játékvezető nem látott 11-est. Később a mezőnyben folytatódott a játék, helyzet azért volt mindkét oldalon. Bögyös Ádám majdnem lábát törte, úgy lerúgták róla a cipőt, de a meccs egyre izgalmasabb volt.

A második félidőre a Vajta cserékkel újítani tudott, de Budai Gabinak sikerült előnyt szerezni a Cece javára. Csak hát a Kovács Nándit nem lehet messziről fogni, először a hosszú sarokba gurított egy labdát, majd ollózva vette be Bögyös Ricsi kapuját. A végére még Bognár Zsoltot rántották le a 16-oson belül, a bíró sípja ismét néma maradt. A döntetlen igazságosabb lett volna ezen a remek mérkőzésen. Gratulálunk a csapatnak – és ha a hiányzóink itt vannak?”

Csonka Csaba reagálni kívánt a fent olvasható cecei tudósításra:
“Olvastam a cecei kollégám tudósítását. Kettő tizenegyest kér számon a játékvezetőtől. “Csak a játékvezető nem látta annak ” – írja. Nos, nincs egyedül, mert mi sem. Egy dologra azonban felfigyeltem. A hazaiak minden egyes szabálytalanság után megrohanták a játékvezetőt, a partjelző sem úszta meg. Ha velük szemben követték el akkor súlyosbításért, ha ők követték el, enyhítésért reklamálva. Néha már szinte nekimenve a sporinak. Szumma szummárum két mérkőzésből hat pontot szereztek a fiúk és ez számít igazán.”

Cece – Vajta 1-2 (0-0)
Cece, 130 néző. Vezette: Kalauz L.

Cece: Bögyös R. – Kristóf (Bognár T. 84.), Lakatos, Bognár Zs., Csizmadia, Budai G., Sebestyén, Szabó A., Kovács Z., Bögyös Á., Tóth I. (Szabó J. 70.).
Vajta: Joháczi – Szalai, Móri (ifj. Kovács N. 46.), Orsós, Polyák, Király, Sinka, Kovács D. (Kovács N. 70.), Tángli G. (Tóth B. 87.), Tángli Cs. (Bosnyák 82.), Csányi.

Gólszerzők: Budai G. (49.) illetve: ifj. Kovács N. (63., 73.)