Tizenegy gólt rámolt a Polgárdi hálójába az Iváncsa

Bár korán megszerezte a vezetést a vendég Polgárdi, a címvédő Iváncsa gyorsan megfordította a mérkőzést, és nagy verést mért ellenfelére.

Lestár István az Iváncsa részéről a következőképp számolt be a találkozóról:

“Gólgazdag mérkőzésen az Iváncsa bajnokesélyeshez méltó játékkal szórakoztatta a kilátogató drukkereket. A vendégek már a harmadik percben vezetéshez jutottak Magda Máté jóvoltából, aki remek labdát kapott a bal oldalon, majd egy csel után kilőtte a hosszú sarkot, 0-1. Nem sokáig tartott a vendégek öröme, négy perccel később Márki Dénes értékesítette a saját maga által kiharcolt büntetőt, 1-1. Innentől kezdve szinte felborult a pálya, a hazaiak sorra dolgozták ki a szebbnél szebb helyzeteket. Jöttek is az iváncsai gólok, Bartha volt eredményes a 18., Balogh 25., majd ismét Bartha a 33. és a 37. percben.

A szünet után sem változott a játék képe, hat hazai találatra egy vendég gól volt a válasz. Az iváncsai gólokat sorrendben Bartha Tibor, Berényi Balázs, Nagy Attila, Berényi Balázs szerezte, a sort pedig Balogh László duplázása zárta. Vendég oldalról Holka Szilárd volt eredményes egy egyéni akció végén a 70. percben.

A Polgárdi egy kellemes edzőpartner szerepét töltötte be a mai mérkőzésen. Az mindenképpen elmondható a vendégekről, hogy rendkívül sportszerű ellenfelei voltak a jobb képességű játékosokból álló Iváncsának.

Jók: az egész hazai csapat (Bartha Tibor a mezőny legjobbja) illetve: Kiss Norbert”

Az Iváncsa előnye három pontra nőtt a hétvégi fordulót követően, mivel üldözője, a Velence meglepetésre csak döntetlent játszott Sárszentmiklóson.

Iváncsa – Polgárdi 11-2 (5-1)
Iváncsa, Iváncsa KSE Sporttelep, 150 néző. Vezette: Domak Ádám (Makk Péter, Tóth III. László)

Iváncsa: Vörös – Balogh L., Facskó, Szauter, Aradi (Jankovics), Bartha (Godslove), Pribék (Sinka), Mondovics (Berényi), Márki, Fodor, Nagy A. (Serfőző). Vezetőedző: Miskovicz Bálint.
Polgárdi: Kiss N. – Ősz (Vas), Petrovics (Schultz), Egerszegi, Nemes, Tóth N. (Borostyán), Gergő Zs., Bencze (Kosztolányi), Csizmadia, Holka, Magda (Radács). Vezetőedző: Viktor Ferenc.

Gól: Mondovics (7′), Bartha (18′, 33′, 37′, 51′), Balogh L. (25′, 80′, 86′), Berényi (54′, 76′), Nagy A. (58′) illetve: Magda (3′), Holka (70′)
Sárga lap: 0-0