Pavlik triplázott, a Főnix nem hibázott

A Főnix játékos-edzője, Pavlik József egy félidő alatt mesterhármasig jutott csapata legnagyobb riválisa, az Iszkaszentgyörgy ellen. A fehérváriak a vártál simábban nyertek.

A szezon utolsó mérkőzése ígérkezett a legkomolyabb megmérettetésnek a bajnokságban az újonnan megalakult Főnix számára. Az éllovas fehérváriak hibátlan mérleggel, kapott gól nélkül várták közvetlen üldözőjük ellen megvívandó csatájukat. Az Iszkaszentgyörgy veretlen volt a találkozó előtt, így borítékolható volt, hogy az egyik nagy sorozat megszakad.

A Főnixnek nem tartott sokáig, hogy megszerezze a vezetést, kevesebb mint 20 perc után máris 1-0 volt az állás, Galaczi szerezte a derbi első gólját. Bő tíz percre rá Szalai volt eredményes, a félidő vége előtt pedig Csikesz köszönt be. A három pont sorsa tehát már a félidőre el is dőlt.

A folytatásban a csereként pályára lépő Pavlik percei következtek. A veterán támadó az 53. s a 67. perc között, mindössze 14 perc leforgása alatt klasszikus mesterhármast ért el. Az i-re a pontot Fésű gólja tette fel, kialakítva a 7-0-ás végeredményt.

A Főnix tehát megőrizte makulátlanságát, az Iszkaszentgyörgy pedig elszenvedve első vereségét ötpontos hátrányba került.

Főnix – Iszkaszentgyörgy 7-0 (3-0)
Székesfehérvár, vezette: Tóth III. László

Főnix: Barsch – Fésű, Peringer (Knausz), Boros (Király P.), Totsche, Galaczi, Kovács K., Schäffer, Csikesz Z., Szalai P., Kertész A. (Pavlik). Vezetőedző: Pavlik József
Iszkaszentgyörgy: Kovács E. – Bokor, Kertész I. (Guti), Gyarmati, Machata, Kéri, Répási, Hessl (Tóth P.), Kovács M. (Stamber), Nyers, Farkas Zs. (Szabó A.).

Gól: Galaczi (19′), Szalai P. (30′), Csikesz (38′), Pavlik (53′, 60′, 67′), Fésű (73′)