A Pátka nyerte az újoncok csatáját!

Az utolsó előtti helyen álló Aba-Sárvíz a tabellán éppen előtte helyezkedő Pátka csapatához látogatott szombaton. Fordulatos mérkőzésen végül a hazaiak örülhettek.

Polányi János a Pátka részéről így tudósított:
“A mérkőzés kezdetekor bealudtak a hazaiak, már a 4. percben megszerezte a vezetést az Aba, Kovács Péter révén egy megpattanó lövéssel, 0-1. A Pátka fokozatosan vette át az irányítást, majd a nyomás a 13. percben érett góllá: Kővári Balázs volt eredményes fejjel, 1-1. Több helyzetet is kialakított a Pátka, majd a 45. percben Loncsár kiugratását Takács Viktor lőtte el a kapus mellett, 2-1.

A második félidőben a hazaiak csak kapufáig jutottak, valamint 11-est is hibáztak, a vendégek igazi helyzetet kialakítani nem tudtak, így az eredmény már nem változott.

Jók: Kővári, Orosz, Füri, valamint Madácsi”

Pátka – Aba-Sárvíz FC 2-1 (2-1)
Pátka, 100 néző. vezette: Wittner József

Pátka: Csikesz P. – Orosz, Rózsás (Brandt), Füri, Kővári B. – Fülöp, Rózsa B. (Sinka), Takács V., Nagy F. (Csikesz L.) – Loncsár (Szakács), Farkas G. Vezetőedző: Takács Viktor
Aba-Sárvíz FC: Szabó N. – Esze A., Tóth R., Lakk, Nyitrai – Esze T., Kulcsár, Kovács P., Madácsi – Glócz (Réti), Csuti (Balogh T.). Vezetőedző: Bor József Dezső

Gól: Kővári B. (13′), Takács V. (45′) illetve: Kovács P. (4′)