Mezőfalva: Meg van az első győzelem!

Pocsékul kezdte a szezont a Mezőfalva, mely egészen eddig nem tudott győztesen megvívni egyetlen bajnoki mérkőzést sem. Szombaton a Lajoskomárom ellen megszakadt a rossz sorozat.

A Mezőfalva részéről Móricz Mercédesz a következőképp tudósított:
“A Mezőfalva a 11. fordulóban a Lajoskomárom csapatát látta vendégül. A mérkőzés hazai fölénnyel kezdődött, ami a 28. percben érett góllá. Szili Zoltán szerzett vezetést a hazaiak számára, 1-0. Gyorsan jött a válasz. Reichardt a 29. percben egalizált, 1-1. A szünetig több gól már nem esett.

A második félidőben felélénkült Lajoskomárom, de nem jártak sikerrel. A hazaiak előnyét ismét Szili Zoltán növelte. Egy ajtó-ablak helyzetet sikerült értékesítenie, 2-1. 10 perccel később Kuti szabadrúgása ment be a kapus keze felett és a keresztléc között, 3-1. Az utolsó gólt a Mezőfalva csapatát is megjárt Tanárki lőtte a 83. percben, beállítva a végeredményt. A hazaiak megérdemelten nyerték szezonbeli első mérkőzésüket.”

Mezőfalva – Lajoskomárom 3-2 (1-1)
Mezőfalva, vezette: Altorjai Áron Gellért

Mezőfalva: Papp M. – Mekota, Balász, Bozóki, Kuti – Kubicza, Szili Sz. (Cislo), Szili Z., Nagy D. (Kaszala) – Szabó Cs., Sági R. Vezetőedző: Horváth Csaba
Lajoskomárom: Barabás – Boda, Szakáts, Vései, Tulok (Molnár O.) – Vadászi, Tanárki, Molnár V., Czéhmeister – Reichardt, Csizmadia R. (Fodor M.). Megbízott edző: Simon János

Gól: Szili Z. (28′, 57′), Kuti (67′), illetve: Reichardt (29′), Tanárki (83′)