Megtört az Ercsi negatív sorozata!

Hosszú idő után győztesen hagyhatta el bajnoki mérkőzés után a pályát, miután Polgárdiban diadalmaskodtak Ivacsék férfias küzdelemben.

Az Ercsi tudósítója így fogalmazott:

“A harmadik percben Kosztolányi hagyott ki egy nagy helyzetet. Hodula magabiztosan védett, bár ha nem önzetlenebb Kosztolányi, akkor vezethetett volna a Polgárdi. A 11. percben Ivacs adott be egy szögletet, amit Kovács Péter fejelt a jobb alsó sarokba, 1:0 az Ercsinek. A 41. percben Szalánczi tanári labdával indította Ivacsot, aki nem hibázta el a helyzetet és a jobb alsó sarokba rúgta a labdát, 2:0.

A második félidőben is az Ercsi akarata érvényesült, és ez a 67. percben érett újból góllá, mikor is a Polgárdi hálóőre feleslegesen jött ki a kapujából, és az Ercsi új igazolása, Jerzsabek Botond kb 30. méterről a kapust felett a kapuba emelte az Ercsi harmadik gólját, 3:0-ra módosítva az állást.

A keményebb belépőktől, lerántásoktól sem mentes mérkőzést nyert meg megérdemelten az Ercsi, így öt meccses nyeretlen szériát szakított meg.”

Polgárdi – Ercsi Kinizsi 0–3 (0–2)
Székesfehérvár, vezette: Wittner József

Polgárdi: Berta – Török, Szabó B., Kókány (Tóth V.), Petrovics, Farkas D., Borostyán (Spánitz A.), Holka, Kelemen, Kosztolányi, Csizmadia G. Edző: Egerszegi Zoltán
Ercsi Kinizsi: Hodula – Jerzsabek (Zsigmond), Mónus, Gróf (Bognár B.), Lak, Rapai, Kondreska (Nagy R.), Ivacs, Kovács P. (Hosszú P.), Szalánczi, Kővári L. Vezetőedző: Gróf András

Gól: Kovács P. (11.), Ivacs (42.), Jerzsabek (67.)