Az Iváncsa győzelemmel kezdte a tavaszt!

Fejér megye, NB III

Magabiztos diadalnak örülhetett az Iváncsa a hétvégén, mely a három pont begyűjtésével továbbra is tapad az NB III Közép csoportjának élmezőnyére!

Az Iváncsa tudósítója így fogalmazott:

“Bár a mély talajjal mindkét együttesnek meg kellett küzdeni, csapatunk a mérkőzés elejétől magához ragadta a kezdeményezést. Az első félórában több ígéretes helyzet is kialakult a jobbára csak a védekezéssel törődő vendégek kapuja előtt. Balogh László és Kertai Dániel is közel járt a gólszerzéshez.

A 30. percben aztán egy remek egyéni megmozdulás végén Cseszneki megszerezte a vezetést: Támadónk Szauter passzából remekül fordult le védőjéről és mintegy 14 méterről laposan a jobb alsó sarokba lőtt, 1:0. Nem lett volna meglepő az sem, ha tovább nő a különbség az első félidőben, csakhogy előbb Balogh kihagyhatatlan helyzetben a kapusba bombázott, Varga Bence a keresztlécet lőtte telibe, majd Balogh is lőtt egy kapufát.

A második játékrészben kiegyenlítettebb mezőny játék alakult ki. Helyzetek továbbra is a hazaiak előtt adódtak, Baloghnak azonban ezen a napon sehogy sem akart összejönni a gólszerzés. A cserék új ritmust adtak a mérkőzésnek, aminek meg is lett az eredménye. A 84. percben Varga Bence szerzett labdát a vendég térfélen, Baloghnak passzolt, aki két vendég védő közé tette vissza a labdát, amivel Varga a kapuig meg sem állt és a kimozduló Ordasi Gergő mellett a bal alsó sarokba lőtt, 2:0.

A ráadásban érkezett még Majláth Henrik, aki a Balogh ellen elkövetett szabálytalanságért megítélt büntetőt magabiztosan értékesítette, 3:0. A helyzetek alapján hízelgő eredmény született a vendégekre nézve. Hazai oldalon több remek teljesítményt is láthattunk, ami bizakodásra adhat okot a továbbiakban. Igaz most két nehéz mérkőzés következik (Dunaújváros,Tiszakécske)…”

Az Iváncsa vezetőedzője így értékelt:

“Az eredmény hízelgő az ellenfelünkre nézve. Végig a mi akaratunk érvényesült, és akár több góllal is nyerhettünk volna. Gratulálok a csapatnak!”

Iváncsa – Rákosmente 3-0 (1-0)
Iváncsa, vezette: Juhász Bálint.

Gól: Cseszneki (30.), Varga B. (84.), Majláth (92.)