Megállította az Ercsi az Iváncsát!

Fejér megye, Fejér Megye I

Alaposan meglepte a bátor támadójátékkal előrukkoló Ercsi a listavezető Iváncsát. Gróf András csapata a hiányzók ellenére alaposan megizzasztotta a címvédőt.

Az Ercsi tudósítója így fogalmazott:
“Remek volt a hangulat, mintegy 250 néző látogatott ki a forduló előtt hatodik helyen álló Ercsi és vendége, az éllovas Iváncsa összecsapására. A hazaiak nem a legjobb előjelekkel várták a találkozót, hiszen hiányzott tőlük két alapember is. Gróf öt sárga miatt nem léphetett pályára, Rapai pedig betegség miatt volt kényszerpihenőn.

Ennek ellenére az Ercsi egyáltalán nem illetődött meg, és bátor támadójátékkal alaposan meglepte az Iváncsát. A venéglátó stabil védekezésével nem tudott mit kezdeni az Iváncsa, nem is volt komoly gólhelyzete az első 20 percben, csak kósza lehetősége. Az Ercsi előtt is adódott lehetőség, főként Ivacs és Nagy veszélyeztetett. A félidő hajrájában, tíz perccel a szünet előtt aztán büntetőhöz jutott az Ercsi! Rebők végezte el a 11-et, Boldog elsőre még hárított, ám a kipattanót bevágta, 1-0 az Ercsinek! A pihenőig az eredmény nem változott.

A második félidőt agresszív támadójátékkal kezdte az Iváncsa, és odaszegezte ellenfelét a kapujához. Ennek meg is lett az eredménye, az 56. percben egalizált Balogh. Szűk tíz perccel később meglehetősen véleményes büntetőhöz jutott az Iváncsa, melyet Imrik értékesített, 1-2. A vendégek a vezetés megszerzése után is támadásban maradtak, próbálták eldöntetni a mérkőzést. Ez azonban nem sikerült, a komoly helyzetek ellenére sem. Két perccel a lefújás előtt újabb fordulópontjához érkezett a találkozó. Szabadrúgáshoz jutott az Ercsi: Rebők lepaszolta a labdát Fridrichnek, aki tolt egyet rajta majd 20 méterről nagy gólt ragasztott ragasztott a jobb alsó sarokba, 2-2.

Teljesen megérdemelt döntetlent játszott az Ercsi az Iváncsa ellen, jól is játszott, fegyelmezett volt a csapat, a mutatott játék biztató volt. Szerdán a Tordas ellen játszik az Ercsi a Fejér Megyei Kupa ötödik fordulójában. Ha igy játszik a csapat, ahogy az Iváncsa ellen, akkor nem lesz baj.”

Ercsi – Iváncsa 2-2 (1-0)
Ercsi, 250 néző. Vezette: Szűcs László (Magyar János, Hajdu Balázs)

Gól: Rebők (36′), Fridrich (88′) illetve: Balogh L. (59′), Imrik (65′)