Legyőzte a Mór II a Videoton Baráti Kör csapatát, közel a dobogó!

Az már eddig is biztos volt, hogy a Mór II nem átszálló jegyet váltott a megye kettőre, sőt, úgy tűnik, a csapatnak valós esélye van az érmes helyekért harcolni.

A Mór II tudósítója így összegezte a látottakat:
“Vasárnap a Videoton Baráti Kör csapatát fogadtuk hazai környezetben. Ellenfelünk utolsó helyen állt szerzett pont nélkül, de korántsem bizonyult könnyű mérkőzésnek.

A mérkőzés elején próbáltunk dominálni, melynek következtében teljesen beszorítottuk a vendégeket. Voltak ígéretesnek tűnő akciók, ám az utolsó passzok pontatlanra sikerültek. A 15. percben egy indítást követően Maxim tört a kapu felé, akit a tizenhatoson belül csak szabálytalanul tudtak megállítani, a jogosan megítélt büntetőt Dreska váltotta gólra. Ezt követően több teret adtunk nekik, de lövésekkel nem riogatták Walczer kapuját. A 34. percben Joó remekül használta ki lehetőségét, a kapust átemelve növelte előnyünket.

A második félidőben jelentősen visszaesett játékunk minősége, sorra jöttek a pontatlan passzok és a rossz döntések. Nagy Bálint vezetőedző cserékkel próbálta frissíteni a játékot, de ez sem segített. A Baráti Kör helyzetei góllá értek! A 76. percben egy szólót követően Balogh szépített. Tovább nyomtak a vendégek, előbb Walczer védett remekül egy szabadrúgást, majd egy középre fejelt labda hullt kapusunk ölébe. Szerencsére Nagy Martin pazar góljával szinte azonnal tudtunk válaszolni a bekapott gólra. A 79. percben egy remek észrevételt követően 30-ról emelt hatalmas gólt a kapuba! A mérkőzés további részében nagyrészt a mezőnyben folyt a játék, a kapuk ritkán forogtak veszélyben.

Újabb győzelmünkkel tovább zárkózunk az élmezőnyre! Hétvégén nagy feladat vár ránk, ugyanis a jelenlegi első helyezett Puskás FC csapatához látogatunk!”

A Videoton Baráti Kör részéről Zimmermann Tamás játékos-edző értékelt:
“A VBKE felnőtt gárdája továbbra is az első pontjaiért harcol: a múlt hétvégén Mór II. ellen ugyan már összeszedetten, szépen játszottak, de a győzelemhez ez sajnos még nem volt elég. 3:1 lett a végeredmény. Mégis, a vezető edző, Zimmermann Tamás derűlátó, mert – mint elmondta – klasszisokkal jobban teljesített a csapat, mint az előző hétvégén Pákozd ellen. A helyzetkihasználásokkal voltak ugyan gondok, és becsúsztak egyéni hibák, de fegyelmezetten játszottunk, és végre megmutattuk a küzdeni tudásunkat. Ezen az úton kell folytatni, és akkor a szezon végére ez az eredményekben is tükröződni fog. A következő mérkőzésen, Pusztavám ellen reális esélyünk van a győzelemre, ha a most vasárnapi tempót folytatjuk, és ilyen összeszedettek leszünk.”

Mór II – Videoton Bartái Kör 3-1 (2-0)
Mór, vezette: Cérna János

Gól: Dreska (15′), Joó (34′), Nagy M. (79′) illetve: Balogh Á. (76′)
Sárga lap: 4-0