Fordult a kocka a Dinnyés-Sárszentágota mérkőzésen!

A hétvégi forduló előtt a tabellán azonos pontszámmal álló Dinnyés a Sárszentágotát fogadta. A hatpontos rangadó öt gólt hozott, melyek közül az egyik büntetőből született.

A Sárszentágota tudósítója így fogalmazott:
“A mérkőzés első pár percében már ziccereket dolgozott ki a vendégcsapat, de menetrendszerűen a több kihagyott helyzet után Pintér Árpád talált be a hazaiak oldaláról ezzel a 9. percben 1-0 volt Dinnyésnek. A bekapott gól után kissé elbizonytalanodtak a vendégek és pontatlan, kapkodós játék alakult ki. Ezt Dinnyés próbálta kihasználni, de csak nem jött össze a 2. találatuk. Támadott, támadott, igyekezett a vendéglátó.

A 22. percben Kiss József megsérült az ágotai csapatnál, akit Bognár váltott a középpályán. Bognár sérülésből tért vissza, de ez nem látszott a játékán, parádézott a középpályán, nagyon jól szállt be a meccsbe! Majd a 32. percben egy mintaszerű szép támadás után Sárszentágota kiegyenlített: Jádi-Kálmán-Bognár-Ludányi egyérintő után Ludányi mintaszerű beadására érkezett menetrendszerűen Grega es védhetetlenül fejelt a jobb felsőbe, ezzel 1-1-re módosítva az állást! A félidőben volt meg itt is-ott is helyzet, de Golenya, az ágotai kapus állta a sarat!

A második félidőben kicsit magasabb tempóban jött ki az ágotai csapat, sorra dolgozta ki a helyzeteket, gyönyörű támadásokat vezetve. Kényszerítős passzok, beindulások. A Sárszentágota teljesen átvette az irányítást és nem hagyta levegőhöz jutni a Dinnyési védelmet. A félpályáról ugratták ki Kovács Krisztiánt, aki az egyik védőt lefutotta, de a másik beérte. A lövés pillanatában szabálytalanul próbálta szerelni utolsó emberként, de a lövése így is be gurult a kapuba. 1-2-re ment el Ágota ezzel a góllal az 56. percben. Kovács a támadó lent is marad a gyepen az eset után, de szerencsére nem volt nagy baj, így tudta folytatni a játékot.

A második gól után már az történt a pályán amit mi akartunk. Egy kezezés után kaptunk egy jogos büntetőt, amit Schneider rutinosan rámolt be a kapuba és a gól után kifutott az ágotai szurkolókhoz, akik idegenbe is szép számmal kísérték el a srácokat! 1-3-as állás után még jobban beindult a szekér, megjött a kedv és felborult a pálya. Jöttek a helyzetek, Knapp félelmetes balosával kínálta meg 30 méterről egy erős lecsapódós emeléssel a hazai ketrecet amit a kapus éppen hogy kipiszkált a felső léc segítségével szögletre. A 73. percben gyönyörű jobb oldali támadás végén előbb Kovács lövését védte a kapus bravúrral, utána Virág L. próbálkozott. Azt a védők még megmentették a gólvonalról, de a kipattanót null szögből elemi erővel, mondhatni dühből Virág L. bevágta a rövid felsőbe, ezzel bebiztosítva az 1-4-es vezetést, és ezzel egyben a végeredményt is!

Az utolsó percekre még maradt tűzijáték Kovácsnak, Gregának és Virágnak is akadt ziccere, helyzete, de ezek sajnos kimaradtak. Így a Dinnyés megúszta otthon egy kisebb pofonnal, amitől vagy észhez térnek a következő fordulókra, vagy szétesnek. Pedig egy szimpatikus csapat, jó játékos kerettel, de ez nem az ő napjuk volt! A mérkőzés végére teljesen elfáradtak a hazaiak, és az első 20 perc után nagyon nem is tudtak mit kezdeni az ágotai csapat ellen. Közönségbarát, látványos meccsen lopott 3 pontot a Sárszentágota, ezzel 3 ponttal ellépve Dinnyés elől a 7. helyen várja a következő megmérettetést!

Nem mellesleg kiváló játékvezetést láthattunk a mérkőzésen!
A talákozót követően az öltözőben ünneplő ágotai csapat telefonon értesítette az egészségügyi okok miatt kisebb-hosszabb időre kieső Reichardt-ot, aki örömmel fogadta a hírt, és gratulált a csapatnak, amely egyöntetűen üzente, hogy mielőbbi várják vissza és gyógyulgasson! (Na meg, hogy ne sarkaljon! 🙂 )

Nem utolsó sorban pedig külön köszönet a szép számmal érkező, kísérő sárszentágotai szurkolóknak, akik egész meccsen biztatták a csapatot és tartották bennük a lelket!”

Dinnyés – Sárszentágota 1-4 (1-1)
Dinnyés, vezette: Szabó Antal

Dinnyés: Berényi – Kovács T., Erdei, Pintér, Pomázy (Kincses 87.), Borbély (Mong 87.), Motel (Sturcz 59.), Brakszátor, Firgi, Rácz (Rédl 59.), Hajdú.
Sárszentágota: Golenya – Knapp (Fövényi 79.), Kiss J. (Bognár 22.), Ludányi, Virág L. (Budai 83.), Schneider, Kovács K., Kálmán, Grega, Matányi, Jádi (Virág F. 79.).

Gól: Pintér (9.) illetve: Grega (32.), Kovács K. (56.), Schneider (69.), Virág L. (73.).