Vál: Nehéz mérkőzés volt a Mány elleni rangadó!

A forduló előtt a tabellán tizedik helyen álló Vál a kilencedik Mányt fogadta. A hazaiak győzelemre, és előzésre készültek, hiszen hátrányuk éppen három pont volt riválisukkal szemben.

A Vál tudósítója így fogalmazott:
“A Vál – Mány találkozó egy felettébb nehéz mérkőzés volt, még ha az eredményből az is jön le sokaknak, hogy egy egyhangú mérkőzés volt. A váliak a Szujó – Horváth, Jakab, Zágoni L., Németh B., Nádpor, Szoboszlai, Németh K., Indi, Pintér, Fehér kezdő 11-gyel léptek pályára. A mányiak a Sátori – Herczeg, Farkas, Apostagi, Szabó, Jakab, Radovics, Budai, Antoni, Birta, Bederna B. összeállításban futottak ki a gyepre.

Az első perctől kezdve nehéz mérkőzés volt. Hazai részről szerencsésen sikerült, mert már az 5. percben Pintér révén előnyt szereztünk, 1-0. Utána pár perc múlva a vendég csapat rákapcsolt, aminek meg lett az eredménye: egy ellentámadás után sikerült a vendégeknek egy 11-est kiharcolniuk, amit a váli hálóőr, Szujó védeni tudott. Az első félidő további részében mindkét csapatnak sikerült helyzeteket kiharcolni, de gól egyik részről se született.

A második játékrészt ugyanolyan nagy irammal és akarattal kezdték a csapatok, mint mikor a félidőt lefújták. Helyzetből nem volt hiány egyik részről se, a nézők egy izgalmakkal teli mérkőzést tekinthettek meg. A 64. percben Németh K. újabb gólt szerzett, ami kicsit megtörte a vendégeket, 2-0. A második gól után 7 perc telt el és jött a harmadik: Zágoni L. zörgette meg a mányiak kapuját. Ezt követően a vendégek próbálkoztak, de újabb találatot nem sikerült elérniük. Mikor már mindenki várta a végső hármas sípszót, akkor Németh Kristóf a 91. percben egy hatalmas gólt szerzett. A félpályát alig elhagyva a mányi játékost egy esernyő csellel oda vissza átemelve, és a hullólabdát kapásból ellőve a kint álló mányi kapus felett a léc alá bevarrva 4-0-ra módosította az eredményt, amivel egyben a végeredményt is beállította.”

Vál – Mány 4-0 (1-0)
Vál, vezette: Farkas István.

Vál: Fehér – Pintér, Indi, Németh K., Szoboszlai (Mayer), Nádpor, Németh B., Zágoni, Jakab, Horváth Zs. (Hőlaki), Szujó.
Mány: Sátori – Herczeg, Farkas R. (Magony), Apostagi, Szabó L., Jakab, Radovics, Budai (Schnobl), Antoni (Gonda), Birta (Vaczula), Bederna.

Gól: Németh K. (64., 91.), Pintér (5.), Zágoni (71.).