Botlott az Iváncsa a Sárosd otthonában!

A hétközi kupa búcsút követően a bajnokságban sem sikerült javítania az Iváncsának. A Sárosd emberhátrányban is oroszlánként küzdve egy pontot otthon tartott.

Napos idő és szép számú közönség fogadta a bajnok jelölt Iváncsa és a szebb napokat megélt Sárosd csapatát. A tavalyi bajnoknak a három pont megszerzése volt a célja a hétközi szabadegyházai kupa kiesés után. A Sárosd csapatának viszont a bennmaradáshoz pontot vagy pontokat kellett volna szereznie.

Ennek tudatában mindkét csapat támadó felfogásban lépett pályára. Az első komoly lehetőség Sárosd csapata előtt volt, de Vörös óriási bravúrt mutatott be. Ezután küzdelmes mezőnyjáték folyt, komoly helyzetek nélkül. Aztán a 36. percben az igen agilisen futballozó Godslove tört be a tizenhatososon belüre, ahol lerántották. A jogosan megítélt büntetőt Márki D. váltotta gólra, 0-1.

A szünet után nagyobb fokozatra kapcsolt a hazai csapat, és az 56. percben egyenlített is: Kovács N. 20 méterről óriási gólt lőtt a bal felső sarokba, 1-1. Az 58. percben a gólkirály-jelölt Balogh L. kapott egy nagyszerű labdát, a kapust is kicselezve újra vezetéshez juttatta a vendégeket, 1-2. Még szinte a vezetést ünnepelték a vendégek, amikor Ladányi az Iváncsai védelem óriási hibáját kihasználva a kiszolgáltatott Vörös mellet a kapuba emelt, 2-2.

Szűk tíz perccel később egy vendégszögletet követően Aradi túlugrotta a hazai kapust, ám a hálóba tartó labdáját Kovács N. kézzel hárította. Büntető és piros lap következett! A jogos tizenegyest Márki D. váltotta ismét gólra, 2-3. Ekkor a vendég játékosok már azt gondolták zsebben a három pont, de tíz emberel is rohamoztak a hazaiak tovább. Ennek a 79. percben meg is lett az eredménye. Egy lövés után Szauter kezén csattant a labda, ezúttal is jól látta az esetet a játékvezető, és a büntetőpontra mutatott. A tizenegyest Majláth váltotta gólra 3-3.

A mérkőzés képe alapján nem látszott, hogy egy bajnok aspiráns és egy kieséstől menekülő csapat találkozott. Az egy pontra teljes mértékben rászolgált a hazai csapat.

Tudósított: Lestár István (Iváncsa)

Az Iváncsa előnye a Velence győzelmének köszönhetően egy pontra csökkent az élen. Az iváncsaiak a jövő héten a Lajoskomárom csapatát fogadják, míg a Sárosd a Szár ellen játszik kiemelt fontosságú mérkőzést a bennmaradás szempontjából.

Sárosd – Iváncsa 3-3 (0-1)
Sárosd, vezette: Szűcs László (Rózsa Dávid, Hajcsár Lajos)

Sárosd: Rauf T. – Arany, Kovács N., Somogyi, Truszek, Ladányi (Tiber), Kargl, Dvéri, Rauf R. (Bartók), Tornyai (Gál), Majláth.  Vezetőedző: Dvéri Zsolt
Iváncsa: Vörös T. – Balogh, Jankovics, Szauter, Aradi, Godslove (Godslove), Facskó, Sinka (Serfőző), Pribék, Mondovics (Berényi), Márki (Nagy A.). Vezetőedző: Miskovicz Bálint

Gól: Kovács N. (55′), Ladányi (59′), Majláth (76′) illetve: Márki (36′, 68′, mindkettőt 11-esből), Balogh L. (58′).
Sárga lap: 2-4
Kiállítva: Kovács N. (67′, Sárosd)
Jók: Az egész hazai csapat illetve: Godslove, Aradi