Az Iváncsa nyerte a rangadót a Mór ellen

A forduló rangadóján várakozásnak megfelelően, a rossz idő ellenére kilátogató szurkolók küzdelmes, jó mérkőzést láthattak.

A hazaiak voltak a kezdeményezőbbek. Már az első percben helyzet alakult ki amikor Mondovics szép csellel játszotta magát tisztára, de a passza Baloghot váratlanul érte. Egy perc múlva ismét hazai helyzet következett, Márki ívelése szabadon találta Aradit, aki háttal a kapunak közelről Kiss Máté kezébe emelt. A 11. percben Mondovics beadását Nagy Attila centikkel fejelte a bal kapufa mellé. A 25. minutumban a vendégek végezhettek el szabadrúgást középről, 25 méterre a hazai kaputól, de Kaszás lövése jóval a kapu fölé szállt.

A második játékrészben is támadásban maradt a hazai csapat, aminek meg is lett az eredménye. Az 52. percben Szauter ment el a jobb oldalon, beadására Balogh érkezett, aki a bal alsó sarokba fejelt, 1-0. Öt perccel később Mondovics végezhetett el szabadrúgást 17 méterre a vendég kaputól, lövése a felső lécen csattant. A 75. percben szépítettek a vendégek: a bal oldalról elvégzett pontrúgást Végvári mindenkit megelőzve a kapu közepébe fejelte, 1-1. A 80. percben egy közvetett szabadrúgás következett, Berényi legurított labdáját Aradi gyönyörűen tekerte a bal felső sarokba, 2-1. A hazaiak előtt adódott még egy lehetőség. Egejuru szerzett labdát a vendégkapu előtt majd a kimozduló Kiss Máté kezébe emelt.

Jók: az egész hazai csapat illetve Kiss Máté, Osgyán Máté és Vajda Viktor.

A mérkőzésről Lestár István tudósított.

Az Iváncsa a hét közben kupamérkőzést játszik, 17:00-tól a Szabadegyháza ellen lépnek pályára.

Iváncsa – Mór 2-1 (0-0)
Iváncsa, 150 néző. Vezette: Szabó János (Nagy Károly, Nagy Márk)

Iváncsa: Vörös T. – Bartha (Godslove), Pribék, Balogh L., Jankovics (Facskó), Nagy A., Mondovics (Berényi), Márki (Sinka), Aradi, Fodor, Szauter.
Mór: Kiss M. – Bátki (Joó), Végvári, Tar B., Kőbányai – Kaszás, Klémán M., Mayer, Cseszneki – Osgyán, Vajda.

Gól: Balogh (52′), Aradi (81′) illetve: Végvári (75′)
Sárga lap: 1-4