Az Ercsi győzelemmel zárta a szezont az Aba ellen!

Magabiztos győzelmet aratott a megfiatalított Ercsi Kinizsi felnőtt csapata a már biztos kieső Aba-Sárvíz ellen. A “Sólymok” jövőre a másodosztályban bizonyíthatnak.

Az Ercsi tudósítója így fogalmazott:
“Meglehetősen fiatal kezdőcsapattal kezdett az Ercsi, hiszen a pályára küldött 11 játékos átlagéletkora 20,7 év volt.

7.perc: Hoffman ad nagyszerű labdát Kondreskának, aki nem hibázta el a nagy ziccert, 1-0 az Ercsinek.
25.perc: A 19 éves Rácz Martin véd hatalmas bravúrral egy 5 méterről leadott lövést.
30. perc: Rácz Martin védett bravúrral, két perccel később újabb védést mutatott be a hálóőr.
34.perc: Rebők Imre 20 méterről ballal lőtt, de az Aba kapusa bravúrral védett.
48.perc: Mónust rúgták fel a tizenhatoson belül, a jogos büntetőt Fridrich értékesítette, 2-0 az Ercsinek.
51.perc: Rebők ad be szabadrúgást, az abai kapus alá szaladt, így Szalánczinak nem okozott gondot a labda kapuba fejelése, 3-0 az Ercsinek.
56.perc: Nagy egyedül vezeti kapura a labdát, de az Abai portás védett.
57.perc: Pintér lőtt, éppen csak mellé.
61.perc: Nagy ad labdát Rebőknek, aki egy csel után a balfelső sarokba lőtte az Ercsi negyedik gólját, 4-0 az Ercsinek.
74.perc: Nagy óriási helyzetet hagyott ki.

Abszolút teljesen megérdemelten nyert az Ercsi Kinizsi megfiatalított felnőtt csapata. Külön pozitívum, hogy az Ercsiben most debütált a 17 éves Hosszú Kornél, a szintén 17 éves Sábics Patrik és a 16 éves Sebestyén Noel. Az Ercsi Kinizsi a bajnokságban az 5. helyen végzett.

Az Aba számára koránt sem alakult ilyen jól a szezon. A Megye II-es Agárdi Termál csoport tavalyi bajnoka 30 mérkőzésen 12 pontot szerzett, három győzelem mellett három döntetlen alkalmával tudott pontot szerezni, ami nem volt elég ahhoz, hogy a Sólymok megőrizzék megyei élvonalbeli tagságukat.

Aba – Ercsi 0-4 (0-1)
Aba, vezette: Jakab Zoltán

Aba: Sereg – Réti G., Tóth R., Lakk (Sallai), Kulcsár – Glócz, Réti R., Esze T., Vinklár – Balogh T. (Esze Z.), Esze A. Vezetőedző: Bor József Dezső
Ercsi: Rácz M. – Hoffmann, Pintér L., Kondreska (Sebestyén), Mónus (Sábics) – Rebők, Nagy R., Fridrich, Juhász V. – Szalánczi, Hosszú P. Vezetőedző: Gróf András

Gól: Kondreska (7.), Fridrich (49.), Szalánczi (51.), Rebők (60.)
Kiállítva: Kulcsár (52.)