A Mezőfalva Pátkán biztosította be bennmaradását!

A tavaszi szezont meglehetősen pocsékul kezdő Mezőfalva feltámadt a szezon végére, és alsóházi riválisa otthonában győzelemmel zárta a szezont.

A Pátka már korábban kiharcolta, hogy a 2017/2018-as szezonban is a Megyei I. osztályban indulhasson, ám a Mezőfalva számára élet-halál kérdés volt a győzelem.

A Mezőfalva ifi csapata nem állt ki az utolsó játékhéten, ám mivel előnye négy pont a kieső Velence együttesével szemben, így három pont levonása esetén is bennmarad a Megyei I. osztályban a mezőfalvi gárda. A mezőfalviak ugyanis három ponttal a Velence-Gárdony szomszédvár rangadó eredményétől függetlenül bebiztosíthatták helyüket Fejér megye legjobb 16 csapata között.

A vendégek ennek megfelelően nagy elánnal kezdtek, és már a második percben betaláltak Balázs fejese révén. Sági, majd Balázs újabb góljával fél óra elteltével 0-3 volt már az állás. Ekkor a Pátka percei következtek, előbb Füri szépített, majd Rózsa köszönt be, 2-3-ra módosítva az állást.

A második 45 percben sem unatkozhattak a nézők. Sinka tíz perc után egyenlíteni tudott, ám a hajrában belehúzott a Mezőfalva. Szilva egy ajándék labdával lépett ki egy az egyben, majd gólra váltotta ziccerét. A ráadás perceiben Móricz – a szezon során nem először – szabadrúgásból talált be, a vége így 3-5 lett.

A történelme első Megyei I. osztályú szezonját teljesítő Pátka így is bennmaradt, míg a szebb napokat látott Mezőfalva is megadta az esélyt magának, hogy tiszta lappal eredményesebben szerepeljen az első osztályban a következő szezonban.

A Pátka csapata bennmaradt a Megyei I. osztályban

Pátka – Mezőfalva 3-5 (2-3)
Pátka, vezette: Rózsa József

Pátka: Csikesz P. – Orosz M., Rózsa (Prill), Füri (Herczeg), Farkas G. – Vincze, Varga D. (Sinka), Krell, Fülöp (Takács V.) – Nagy F., Pusztay (Szakács). Vezetőedző: Takács Viktor
Mezőfalva: Papp M. – Balázs, Móricz, Balogh I., Szilva (Begán) – Sági R., Bozsoki, Mekota, Bozoki – Bartus, Suplicz (Sági J.). Vezetőedző: Hajnal Attila

Gól: Füri (31.), Rózsa (32.), Sinka (55.) illetve: Balázs (2., 30.), Sági R. (13.), Szilva (70.), Móricz (90.)